Adhd strategijos ikimokyklinio amžiaus vaikams

Sumažinti agresiją

Kai kurie gydytojai nepasiduos vaikų iki ikimokyklingų vaikų dėmesio deficito hiperaktyvumo diagnozei, žurnalo ADDIT žurnalo straipsnyje “Priešmokyklinio amžiaus ADHD vaikai: per daug jauni diagnozei” praneša Arlene Schusteff. Visuose ikimokyklinio amžiaus vaikams pasireiškia ADHD požymiai ir simptomai. Tačiau gydytojai ir psichikos sveikatos specialistai gali diagnozuoti šį sutrikimą turinčius vaikus, jei jie mano, kad jauno vaiko elgesys yra daug ekstremalesnis nei kiti jo amžiaus vaikai. Su diagnozu ar be jo tėvai ir ikimokyklės mokytojai gali naudoti elgesio mažinimo strategijas.

Bendrauti

Daugelis vaikų, sergančių ADHD, serga agresijos požymiais, nes nežino, kaip valdyti savo jausmus. Jie tampa lengvai nusivylę, sunku laukti savo posūkių ir veikti impulsyviai. Tėvai ir mokytojai gali sumažinti agresiją, kurią rodo ADHD ikimokyklinio amžiaus vaikai, suteikiant jiems alternatyvą. Pavyzdžiui, pasakykite: “Naudokite žodžius, o ne pataikyk”. Palaikykite ramybę, kai kalbate su vaiku, už atlygį už gerą elgesį ir vaiko pasekmes. Jei ji vartoja savo žodžius, girkite ją. Kai ji naudoja agresiją, suteikia jai trumpą laiko tarpą ir primena jai, kad pataikymas neleidžiamas.

Laikykis įprastu

Labai svarbu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų su ADHD tėvai reguliariai bendrautų su ikimokyklinio ugdymo mokytojais, praneša MayoClinic.com. Tėvai turi prisiminti, kad ikimokyklės mokytojai per dieną yra užsiėmę, todėl jie gali pamiršti pranešti apie vaiko elgesį. Jei norite gauti trumpą ataskaitą, pasikalbėkite su mokytojauti minutę ar dvi, kai dienos pabaigoje įlaipinsite vaiką. Jei ikimokyklinio ugdymo mokytojas tuo momentu užsiblokuoja, tėvai gali laukti ir paprašyti savo vaiko parodyti juos aplink klasę ar tą dieną, kurią jis padarė. Jei vaikas turi profesinę ADHD diagnozę, jo tėvai neturėtų slėpti šios informacijos Iš mokyklos. Jie turėtų suprasti ikimokyklinio ugdymo direktorių ir vaiko mokytoją. Jei jie daug nežino apie diagnozę, pateikite jiems patarimų, kaip elgtis su tam tikrais elgesio ir simptomų atvejais.

Jauniems vaikams reikia nuoseklios tvarkos, o tai dar labiau tinka vaikams, turintiems ADHD. Helpguide.org rekomenduoja nustatyti patiekalų laiką, žaisti ir miegoti, todėl vaikas supranta, ko tikėtis. Ikimokyklinio ugdymo mokytojai gali sumažinti neigiamus šio sutrikimo simptomus, laikydamiesi įprastų sąlygų klasėje, o tėvai gali šį metodą naudoti namuose. Net ir tada, kai vaikas neturi mokyklos, tėvai turėtų stengtis ją paguosti, maitinti ją ir padėti lovai kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Tai padės jai pereiti atgal į mokyklą po savaitgalių ir atostogų.