Autoimuniniai sutrikimai, sukelianti vorinių venų

Mišri jungiamojo audinio ligos

Spider veina mažesnius varikožiedžių venų variantus ir šalia odos paviršiaus atsiranda raudonos ar mėlynos spalvos. “Spider” venos yra pavadintos pagal modelį, kurį jie vaizduoja, panašiai kaip “voratinkliai” ir yra rasti ant kojų ar veido. Iš esmės ši būklė silpnina venų vožtuvus, dėl kurių kraujas kaupiasi pažeistame plote, pažymi Cleveland Clinic. Keletas aplinkybių prisideda prie vorinių venų vystymosi, įskaitant autoimuninius sutrikimus, kurie silpnina natūralų organizmo gebėjimą apsisaugoti nuo ligų ar antigenų.

Autoimuninis hepatitas

Pasak Mayo klinikos, nedažna autoimuninė liga, vadinama sumaišta jungiamojo audinio liga, sukelia vorinių venų. Mišriosios jungiamojo audinio ligos būdingas negalavimas, nuovargis ir skausmas raumenyse ar sąnariuose, taip pat rankose. Ši būklė dažnai klaidinga dėl vilklos, sklerodermos ar polimiozito, kuris yra jungiamojo audinio ligos. Moterys labiau linkusios vystytis šiai būklei iki 40 metų amžiaus. Susilpnėjusi imuninė sistema sukelia jungiamojo audinio ataką. Pertraukiamas kraujo tekėjimas dėl to, kad ši būklė dar labiau padidina jautrumą plėtoti vorinių venų.

Scleroderma ir Ataxia-Telangiecstasia

Paprastai plaučių vėžio spidero pasireiškia kaip autoimuninio hepatito simptomas. Niujorko prezbyterų ligoninė paaiškina, kad ši būklė yra retas ligos, kurią sukelia imuninė sistema, kuri puola kepenis. Autoimuninis hepatitas dažniausiai būna 15-40 metų amžiaus moterims, o veiksnius, sukeliančius šią būklę, yra virusai, tam tikri vaistai ir galimi toksinai, kurie sukelia genetinį jautrumą autoimuniniams sutrikimams. Gydymas yra reikšmingas po diagnozės, kad būtų išvengta progresavimo ir tolesnio kepenų pažeidimo. Neištirtas autoimuninis hepatitas gali sukelti sunkų kepenų uždegimą, kepenų nepakankamumą ar mirtį.

Robert Wood Johnson universiteto ligoninė rodo, kad autoimuninis sutrikimas skleroderma sukelia vorinių venų. Sklerodermijai pasireiškia odos ir kraujagyslių anomalijos, taip pat padidėjusi dilgčiojimas, skausmas ir galūnių tirpimas. Skleroderma yra labiau paplitusi moterims, o veiksniai, sąlygojantys būklę, yra paveldimumas ir aplinka. Sutrikusi ataksija-telangiectasia veikia imuninę sistemą dėl limfocitų veiklos sutrikimų, kurie apsaugo organizmą nuo nenormalių ląstelių. “Merck Manual” paaiškina, kad ši būklė yra paveldima ir simptomai apima odos ir akių kapiliarų išsiplėtimą, dėl to žaizdų venų ant akių obuolių ir ausų. Be to, ši būklė veikia kalbos, raumenų gyvybingumą ir gali sukelti paralyžius ar mirtį.