Naudos iš ciberžolių miltelių

Apžvalga

Kurkė, arba Curcuma longa, priklauso imbiero šeimai ir natūraliai atsiranda Pietų Azijoje ir Indijoje. Cukriniai priedai gaminami iš augalų šakniastiebių, kurių sudėtyje yra grubios, rudos odos ir tamsiai oranžinės mėsos. Žinoma dėl savo kvepiančio aromato ir šiek tiek kartaus skonio, ciberžolė yra įprasta kulinarijos prieskonių indiškos virtuvės. Ciberžolė taip pat patenka į skystą ekstraktą, kapsulę ir miltelius. Tradicinės Rytų medicinos sistemos jau seniai naudoja ciberžolės miltelius, skirtus įvairiausių sveikatos sutrikimų gydymui.

Virškinimo pagalba

Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad ciberžolė yra kurkuminas, agentas, kuris gali skatinti tulžies pūslę gaminti daugiau tulio. Tai gali padėti pagerinti virškinimo sutrikimų įvairovę, pvz., Dujų ir pilvo pūtimą. Pasak Bethe Izraelio diakonės medicinos centro, vartojant cirmo miltelių dozes, taip pat gali sumažėti dispepsijos simptomai, ypač pykinimas, apetito praradimas, raugėjimas ir pilvo skausmas. Kurkuminas taip pat gali veiksmingai gydyti įvairias uždegimines žarnyno ligas, įskaitant Krono ligą ir opinį kolitą. UMMC įspėja, kad kurkuminas kartais padidina skrandžio rūgšties lygį, o tai reiškia, kad negalima vartoti ciberžolių papildų skrandžio opoms gydyti.

Cholesterolio kiekio mažinimas

Pasak Merilendo medicinos centro, ankstyvieji tyrimai rodo, kad ciberžolė gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir išlaikyti mažo tankio lipoproteinų koncentraciją kraujyje, tarsi aterosklerozė. Jei jūsų LDL lygis bus žemas, galite sumažinti insulto arba širdies priepuolio riziką. Ciberžolė taip pat palaiko trombocitų sąnarį, o tai reiškia, kad kraujo krešuliai gali sustabdyti arterijų sienelių susidarymą.

Prevencinė vėžys

Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad kurkmedžio rasta kurkuminas gali slopinti ar užkirsti kelią įvairių rūšių vėžiui, įskaitant gaubtinės žarnos, odos, krūties ir prostatos vėžį. Cukraumas gali užkirsti kelią vėžiui, nes jo antioksidacinės savybės neleidžia ląstelėms tapti pažeistos. Kurkuminas taip pat gali slopinti vėžinių ląstelių augimą, tiesiog slopindamas kraujagysles, tiekiančias vėžines ląsteles.

Kiti galimi privalumai

Pasak UMMC, ciberžolė sumažina cukraus kiekį kraujyje. Tačiau ciberžolių papildai taip pat gali padidinti anti-diabetinių vaistų poveikį ir padidinti riziką susirgti mažu cukraus kiekiu kraujyje – būklė vadinama hipoglikemija. Ankstyvieji tyrimai parodė, kad kurkuminas padeda užkirsti kelią alerginių ligų sukeltos dėmės formavimui. Nacionalinis papildomosios ir alternatyvios medicinos centras nurodo, kad naudojant ciberžolių miltelių maišelius tiesiai ant odos gali padėti gydyti egzemą ir gydyti nedideles žaizdas. Cukrinių antioksidacinės savybės gali net padėti sustabdyti uždegimą, kuris sukelia artritą.