Po traukulių simptomų

Apžvalga

Epilepsijos priepuoliai turi tris etapus. Preictal fazė yra laikas, po kurio vyksta konfiskavimas. Ictal fazė yra patys traukuliai. Postictalas yra laikotarpis po traukulių. Postikalio fazė gali trukti nuo kelių sekundžių, priklausomai nuo priepuolio tipo. Keletas simptomų tipų yra susiję su postictalo laikotarpiu, ypač po generalizuoto priepuolio. Postiktalo simptomai yra laikini ir jų paprastai nereikia gydyti.

Galvos skausmas

Galvos skausmas yra dažnas simptomas po epilepsijos priepuolio. Postiktalo galvos skausmas dažnai atsiranda po apibendrintų priepuolių ir sudėtingų dalinių priepuolių. Jie atsiranda rečiau po paprastų dalinių priepuolių. Daugumoje šio simptomų patyrusių pacientų galvos skausmo trukmė yra mažesnė nei 6 valandos.

Sumišimas

Pasibaigus generalizuotam traukuliui, taip pat žinomas kaip grand malo priepuolis, dažnai pasireiškia painiavos. Po ilgai trunkančio grandilinės priepuolio, vadinamo būklės epilepsija, pertrauka gali visiškai išspręsti nesusipratimą. Po toninių ar sudėtinių dalinių priepuolių gali atsirasti trumpas lengvas arba vidutinio sunkumo sutrikimas.

Mieguistumas

Paprastai po generalizuoto priepuolio seka gilaus miego periodas. Tonizuojančios priepuoliai dažnai sukelia mieguistumą po traukulių. Mieguistumo laikotarpio trukmė dažniausiai koreliuoja su priepuolio trukme.

Raumenų skausmas

Raumenų skausmas gali atsirasti po traukulių su nekontroliuojamais raumenų judesiais, tokiais kaip grand malų traukuliai, tonizuojantis ar epilepsijos būklė. Šis simptomas yra nedažnas dėl kitų rūšių priepuolių.

Po epilepsijos priepuolio gali atsirasti laikinas silpnumo ar paralyžiaus periodas, paprastai susijęs su vienos kūno pusės dalimi. Šis postictalinis simptomas vadinamas Todo paralyžiu. Paprastai šis simptomas mažėja maždaug per 15 valandų, tačiau gali trunkti ilgiau kaip 3 dienas. Galima paveikti viziją ir kalbą.

Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti psichiniai sutrikimai po traukulių. Psichikos sutrikimai dažniausiai pasireiškia nuo 2 iki 5 dienos po priepuolio. Dažniausiai pasireiškia nerimo ir depresijos simptomai. Psichozė gali pasireikšti melusijomis, haliucinacijomis ir dezorganizuota kalba. Simptomai gali trukti nuo minutėmis iki dienų ir paprastai išsprendžiami be gydymo.

Silpnumas ar paralyžius

Psichiatrijos sutrikimai