Suaugusiesiems atsirandantys leukemijos simptomai

Apžvalga

Leukemijos ir limfomos draugija pastebi, kad kraujo vėžio leukemija suauga 10 kartų dažniau nei vaikai, o vidutinis suaugusiųjų leukemijos pradinis amžius yra 67 metai. Kaulų čiulpų vėžys, suaugusiųjų pradinė leukemija, trukdo kaulų čiulpų gamybai su baltaisiais kraujo kūneliais, raudonaisiais kraujo kūneliais ir trombocitais. Šių kraujo kūnelių nenormalus skaičius ir funkcija sukelia suaugusiųjų pradinės leukemijos simptomus.

Nuovargis

Leukemija vėžio ląstelės įsiveria į kaulų čiulpus ir sumažina sveikų baltųjų kraujo kūnelių, raudonųjų kraujo ląstelių ir trombocitų gamybą. Pacientui bus daug kraujo ląstelių, tačiau ląstelės yra nesubrendusios ir nesveikos arba tinkamai funkcionuojančios. Raudonieji kraujo kūneliai turi deguonį ir raudonųjų kraujo kūnelių trūkumas reiškia deguonies trūkumą kūno audiniuose. Raumenys greitai susilpnėja. Paprasta veikla, pavyzdžiui, apsirengimas ar maudymas padangai leukemijos pacientui.

Dusulys

Suaugusiesiems atsirandantys ūminiai leukemijos simptomai yra dusulys. Kitas šalutinis poveikis yra nepakankamai raudonųjų kraujo ląstelių, todėl pacientai jaučiasi šalčio dėl mažo deguonies kiekio kraujyje. Kvėpavimo dažnis padidėja bandant kompensuoti mažą raudonųjų kraujo kūnelių skaičių. Tačiau dusulio simptomai pasireiškia net ir su lengvu įtempimu. Pacientai turi paskleisti kasdienes veiklas, kad sutaupytų energiją ir išsaugotų kvėpavimo funkciją.

Blogas gijimas

Mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius silpnina imuninę sistemą. Pacientai pastebi, kad žaizdoms, pvz., Gabalams ir įbrėžimams, sunku gydytis ir ilgai išgydyti. Pacientai turi palaikyti imuninę sistemą dažnai plauti rankas, valgyti subalansuotą dietą, turintį vitamino C, ir sužinoti sveikatos priežiūros paslaugų teikėją apie bet kokias uždelsto gydymo žaizdas.

Infekcijos

Be prastų žaizdų gijimo, mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius, atsiradęs dėl suaugusiesiems atsirandančios leukemijos, sukelia daugelio infekcijų pažeidimus. Dėl pneumonijos, kurią sukelia organizmai Pneumocystis carinii ir Hemophilus gripas, infekcijos, susijusios su pacientais, kuriems pasireiškia imuninė sistema, gali būti mirtini pacientams, sergantiems leukemija.

Trombocitai yra kraujo kūneliai, reikalingi tinkamam krešulių susidarymui. Mažos trombocitos, vadinamos trombocitopenija, sukelia lengvą kraujavimą. Pacientai lengvai sugadins ir kraujuoja ilgiau nei įprastai net taikant slėgį. Pacientai serga dantų kraujavimu, kai valo dantis ir valo dantis.

Kraujavimas