Veikla, susijusi su demencija sergančiais žmonėmis

Apžvalga

Demencija nėra specifinė būklė – tai simptomų grupė, glaudžiai susijusi su smegenų pokyčiais. Smegenų pažinimo sutrikimas veikia žmogaus intelektualinius gebėjimus, atmintį ir gebėjimą veikti. Dažniausia demencija yra Alzhaimerio liga, tačiau kraujagyslių sutrikimai, centrinės nervų sistemos infekcijos ir netgi depresija sukelia demenciją, teigia Cleveland Clinic. Veikla skatina savigarbą ir gerina demencijos pacientų gyvenimo kokybę. Planuojamoje veikloje daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama teigiamumui ir tai, ką gali patirti demencija sergantis pacientas. Suskirstykite demencijos veiklą į paprastus, realius žingsnius.

Rankų masažas

Užpildykite dubenį šiltu vandeniu ir pridėkite minkštą rankšluostį. Nuplaukite kiekvieno paciento rankas ir rankas. Pat odą išdžiovinkite švariu rankšluosčiu. Taikykite kvapų losjoną ar eterinius aliejus ir padėkite rankų masažą. Eteriniai aliejai, tokie kaip levanda, yra rekomenduojami, nes jie kerta kraujo / smegenų barjerą, panašiai kaip ir vaistas pagal Valerie Ann Worwood knygą “Aromaterapija proto, proto, nuotaikos ir jausmo”. Levandų aliejus skatina atsipalaidavimą ir sumažina stresą, o citrusinių vaisių aliejus skatina energiją. Merilando medicinos centro universitete siūloma aromaterapija ir eterinių aliejų naudojimas derinant su masažo terapija gali būti naudingas pacientams, sergantiems demencija. Kalbėkite tyliai ir paprašykite leidimo suteikti rankų masažą prieš pradėdami. Suteikdami masažą, nukreipkite žmogų į dienos laiką ir artėjančią veiklą. Plaukite rankas arba naudokite antibakterinį valiklį tarp pacientų, kad sumažintumėte mikrobų plitimą.

Namų ruošos darbai

Įtraukti demencija sergančius pacientus namų ruošos darbuose. Padėjęs dirbti su darbais, demencija serga pacientas turi priklausymo ir pasididžiavimo jausmą. Ar pacientai gali rūšiuoti ar laminuoti sidabrines reikmenis, nustatyti valgomojo kambario stalą ar net padėti paruošti desertą. Daugelis vyresnio amžiaus demencijos ir Alzhaimerio pacientų mėgsta rūšiuoti ar sulaužti skalbinius. Atskirkite senų drabužių krepšelį. Papildomos galimybės apima užpildymo vokus, poliravimo batus, siurblius ar laistyti augalus. Sukurkite saugią aplinką, atsargiai prižiūrėdami pacientus.

Reminisciavimas

Kalbant apie praeitį su demencija sergančiais pacientais, galima išsaugoti vis dar esančius prisiminimus. Kalbėk apie prasmingus, įdomius įvykius, tokius kaip pirmasis bučinys ar pirmoji data. Paprašykite pacientų kalbėti apie savo pirmąjį šokį ar kur jie susitiko su savo sutuoktiniais. Apsilankykite apskritime, kad galėtumėte pasidalinti ir aptarti istorijas. Kavą ir užkandžius paverskite atpalaiduojančia atmosfera. Pakvieskite šeimos narius, ką nors užsirašykite istorijas, kad galėtumėte pasidalinti su artimaisiais.