10 būdų, kaip likti tinkamas ir sveikas

Apžvalga

Tai šiek tiek dalykų, kuriuos jūs darote kiekvieną dieną, kad prilygtumėte sveikai ir tinkamai. Nors mes darome viską, ką galime, kad galėtume būti sąmoningai suvokiami, tai visada vyksta darbas, nes yra daug sveikos gyvensenos elementų. Naudokitės šiais patarimais kaip keliauja į gerą sveikatą.

Nugalėk savo blogus įpročius

Na, kai kurie iš jų bent jau. Kiti galbūt galėsite sugrąžinti. Į “išeitinės” kategorijos įpročiai būtų rūkymas, narkotikai, nesaugios lyties ir kitų nesveikų priklausomybių. Nėra jokio būdo tai padaryti “sveiku” būdu. Tai gali užtrukti šiek tiek laiko, bet tai verta, jei norėsite vadovautis sveiku gyvenimo būdu. Kita vertus, yra tam tikrų įpročių, kurie nėra labai blogi, bet gali lengvai tapti problema, jei jie bus pernelyg toli. Tai yra alkoholis, cukrus, kofeinas ir greitas maistas. Šie dalykai yra moderuojami arba “kartą per akimirką”, yra tinkami, jei dauguma jūsų pasirinkimų yra protingi ir sveiki.

Gaukite patikrinimus

Pasirūpinkite savo gydytoju, kad atliktumėte metinę fizinę veiklą, tik įsitikinkite, kad viskas yra tokia, kokia turėtų būti. Jei turite draudimą, dažniausiai šios paslaugos yra teikiamos, todėl naudokitės visais savo privalumais. Tai sakydamas, žinosite savo kūną, kad žinotumėte, kada kažkas atrodo kvailas. Atlikite krūtų ar sėklidžių egzaminus ir patikrinkite įtartinus molius. Gaukite egzaminus reguliariai, net jei esate sveikas, kad jei ir kai kas nors nenormalus, apie tai žinote ir gali veikti kartu su savo gydytoju.

Miegoti

Miegas labai paveikia mūsų fizinę ir psichinę sveikatą, ir daugelis iš mūsų nepakankamai. Miego trūkumas neigiamai veikia metabolizmą, nuotaiką, koncentraciją, atminimą, motorinius įgūdžius, streso hormonus ir net imuninę sistemą bei širdies ir kraujagyslių sveikatą. Miegas leidžia organizmui išgydyti, ištaisyti ir atjauninti save taip, kaip paprasčiausiai negalima, kai žmogus atsibunda.

Pratimas

Net jei jūs tiesiog atsikratote pėsčiomis keletą kartų per savaitę, pratybos yra svarbios, kad būtų tinkami ir sveiki. Širdies ir kraujagyslių pratybos padeda sustiprinti širdį ir plaučius, jėgos treniruotės padeda sustiprinti raumenis ir tempimas padeda sumažinti sužalojimo riziką, didinant lankstumą. Pratimai taip pat pagerina kraujotaką ir kūno sąmoningumą, o reguliarūs fiziniai pratimai gali padėti kovoti su depresija.

Gaukite kiek įmanoma daugiau šviežių vaisių, daržovių ir sveiki grūdelių į savo dietą, kad jie taptų pagrindine visos dietos dalimi. Įtraukite liesų baltymų šaltinių, tokių kaip naminiai paukščiai, žuvis, tofu ir pupelės. Valgyk subalansuotą maistą ir nevalgyk. Nustokite valgyti, kol visiškai pasidarysite ir galėsite virškinti savo maistą. Užkandžiai visais maisto produktais, pavyzdžiui, vaisiais, daržovėmis ir riešutais. Venkite labai perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra dirbtinių saldiklių arba spalvų, paslėptų cukrų ar perteklių riebalų.

Valgyk sveikai

Kiekvieną dieną valgykite pusryčius

Sveikas pusryčiai pradedami nuo dienos. Jis nustato jus, kad turėtumėte energijos ir degalų optimaliam protiniam ir fiziniam veikimui. Pusryčių valgymas padeda išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje ir sveiką svorį, nes jūs mažiau tikėtina, kad per dieną išsisukėsite.

Mūsų kūnai daugiausia pagaminti iš vandens. Daugelyje skysčių ir maisto produktų yra vandens, kuris padės išlaikyti mūsų kūno drėgmę, tačiau šviežias, švarus, paprastas vanduo vis dar yra geriausias ir sveikiausias gėrimas sveikai kūno priežiūrai. Tai natūraliausias mūsų organų ir virškinimo sistemos valiklis. Hidratacija yra itin svarbi smegenims, taip pat padeda išplisti toksinus iš odos (prakaito) ir šlapimo.

Stresas gali sukelti daugybė problemų, nuo širdies problemų iki virškinimo problemų. Tai neturėtų būti staigmena. Ką daugelis žmonių nežino, ką daryti apie tai, kaip valdyti savo stresą. Pratimai, meditacija, darydami tai, ką myli, tinkamas ribas, dvasingumas, būties prigimtis ir malonūs pomėgiai padeda sumažinti kenksmingą streso poveikį organizmui. Negalima dirbti per daug. Pertraukos (atostogos, mini atostogos, atostogos) ir apsupkite save žmonėmis, kurie jus palaiko.

Viduje esančios emocijos gali sukelti psichinį ir emocinį stresą bei fizinius simptomus. Neišreikšti jausmai gali sukelti depresiją, miego sutrikimus, valgymo sutrikimus ir net fizinį skausmą. Sužinokite, kaip kalbėti apie savo jausmus, arba išreikšti jiems tam tikrą meno rūšį. Net rašant mintis ir jausmus yra geras būdas išreikšti tai, ko sunku pasakyti.

Gerk vandenį

Sumažinti stresą

Išreikšk save

Siekiant išlaikyti sveiką ir tinkamą gyvenimo būdą, svarbu turėti tam tikrą nuoseklumą, kai žiūri į didelį vaizdą. Vienu metu atlikite pakeitimus ir nedarykite per daug keitimų vienu metu, arba jūs rizikuojate atsikratyti senų įpročių. Kad šie pasirinkimai taptų jūsų kasdienio gyvenimo dalimi, jie padės pasiekti sveikatos tikslus. Venkite kraštutinumų bet kokiu pajėgumu. Treniruotės, kai kalbama apie fitnesą, maistą ir įdomus.

Nuoseklumas ir moderavimas