10 geriausių maisto produktų, kad būtų išvengta raukšlių

Apžvalga

Riebalai yra natūralus senėjimo proceso šalutinis produktas. Laikui bėgant, oda praranda elastingumą, tampa plonesnė ir sausesnė, todėl padidėja žalos galimybė. MedlinePlus teigimu, nors ir paveldimumas, per didelė saulės spinduliuotė ir rūkymas yra pagrindinės raukšlių pasekmės, sveika mityba gali pagerinti odos sveikatą ir išvengti raukšlių. Norėdami gauti geriausius rezultatus, kreipkitės į savo dermatologą.

Red Bell Peppers

Raudonųjų pipirų yra vienas iš turtingiausių vitamino C šaltinių. Remiantis tyrimų “American Journal of Clinical Nutrition” paskelbtu 2007 m. Spalio mėn., Vitamino C turtingi maisto produktai gali padėti išvengti raukšlių. Tyrime mokslininkai analizavo maistinių medžiagų suvartojimą ir odos senėjimo simptomus 4025 moterys nuo 40 iki 74 metų. Moterys, vartojančios didelę vitamino C kiekį sveikoje mityboje, pasirodė jaunesnės odos.

Apelsinų sultys

Apelsinų sultys skatina hidrataciją, kuri yra svarbi sveikai odai. Be to, jis yra antrasis tik raudonųjų paprikų vitamino C kiekis, su 3/4 puodelio tarnauja teikti daugiau kaip 150 procentų dienos rekomenduojama suvartojimo.

Citrusiniai vaisiai

Citrusiniai vaisiai yra turtingi vitamino C šaltiniai ir daugiau skaidulų nei citrusinių vaisių sultys. Viena vidutinio oranžo sudaro 117 procentų rekomenduojamo paros suvartojamo vitamino C, o vienas visa greipfrutas – 120 procentų.

Pilno grūdo

Sveiki grūdai tiekia daugybę maistinių medžiagų ir skaidulų. “American Journal of Clinical Nutrition” tyrimas taip pat parodė ryšį tarp dietų, turinčių rafinuotų angliavandenių ir senstančios odos. Už geriausius rezultatus reguliariai keiskite praturtintą duoną, makaronus, grūdus ir užkandžius, kurių sudėtyje yra grūdelių ekvivalentų.

Riebalų rūgštys suteikia omega-3 riebalų rūgščių – sveikų riebalų, skatinančių širdies ir kraujagyslių sveikatą. “Omega-3” riebalai taip pat gali sumažinti odos uždegiminį atsaką į toksinus ir UV spindulius ir sumažinti raukšles, teigia Allison Tannis, “Pašarų jūsų odos”, “Išvarykite raukšles” autorius. Norint gauti optimalią naudą, reguliariai vartokite riebias žuvis, tokias kaip lašišos, tunai ir sardinės.

Riebalai

Flaxseed taip pat suteikia omega-3 riebiosios rūgšties pranašumus ir turtingą kiekį skaidulų. Norint gauti maksimalią naudą, dažnai įskaičiuokite grūdus, kokteilius, jogurtą ir kepinius.

Linų sėmenys

Graikiniai riešutmedžiai ir riešutų aliejus taip pat turi omega-3 riebalų rūgščių. “Tannis” rekomenduoja salotas papildyti graikiniais riešutais ir sudaryti sveiką salotų padažu su graikinių riešutų aliejaus kaip sveiką odą papildančią maistą.

Lapinės žalios daržovės, tokios kaip špinatai ir kopūstai, yra daug maistinių medžiagų ir skaidulų. Pasak dermatologo Lawrence E. Gibson, antioksidantai lapuočių žalumynuose apsaugo jūsų odą. Reguliariai vartokite daugybę lapinių žalumynių, kad gautumėte didžiausią naudą.

Pasak Tannio, ankštiniuose pupelėse, pavyzdžiui, pupelėse ir lęšiuose, yra fitono maisto ingredientų, kurie stiprina kolageno gamybą ir pagerina hormonų kiekį, kuris gali prisidėti prie raukšlių. Pakeiskite labai riebus mėsą su ankštiniais augalais, kad padidėtų nauda.

Migdolai yra turtingas vitamino E šaltinis. Šis riebaluose tirpių maistinių medžiagų, pasak Tannis, skatina odos elastingumą ir gali sumažinti raukšles. Norėdami pasinaudoti vitaminu E, mėgaukitės žaliu ir skrudžiu migdolu, kaip sveikuosius užkandžius ir valgio priedus. Migdolų sviestas taip pat yra didelis vitamino E.

Graikiniai riešutai

Lapų žalumos

Ankštiniai augalai

Migdolai