Ar basos žuvys sveikos valgyti?

Nesvarbu, ar valgote jūrą ar gėlavandenį, vienoje porcijoje yra mažai kalorijų ir puikus baltymų, seleno ir svarbių omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Nors abu tipai turi tas pačias maistingąsias medžiagas, jie gali būti skirtingi, pavyzdžiui, vitaminai B-12 ir B-6. Bass turi vieną neigiamą pusę: joje yra gyvsidabrio. Jūs vis dar galite jausti, tačiau nėščios moterys ir vaikai turėtų apriboti valgį.

Jūs negalite sugaišti, jei pasirinksite boso baltymą. Pasak “NutritionValue.org”, jūrų ir gėlavandenių veislių sudėtyje yra 20 gramų baltymų, tiekiamo 3 vienetų, tai yra 40 procentų dienos vertės. Medicinos institutas, norėdamas įsitikinti, kad gaunate pakankamai baltymų, kad atitiktų jūsų kūno medžiagų apykaitos poreikius, rekomenduoja moterims kasdien gauti 46 gramus, o vyrams – 56 gramus. Jūs gausite visą šį baltymą tik už 105 kalorijų 3-uncija tarnauti jūros baseine ir 124 kalorijas tą pačią dalį gėlavandenio basso.

Nors bosas yra mažas bendras riebalų kiekis, abi rūšys yra puikus dviejų omega-3 riebalų rūgščių šaltinis: eikozapentaeno rūgštis arba EPA ir dokozaheksaeno rūgštis arba DHA. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, šios riebalų rūgštys padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką mažinant kraujospūdį ir mažinant cholesterolio kiekį. “Sea Bass” teikia 0,8 gramų kombinuotų EPA ir DHA, o gėlo vandens bosas yra 0,65 g, esant 3 vienetų padauginimui. Vienas patiekalas tiekia 40-75 proc. Savo paros dozės, priklausomai nuo valgio tipo ir jūsų lyties, nes pagal Medicinos instituto rekomendacijas vyrams reikia daugiau nei moterų.

Dviejų tipų bosas suteikia nuo 6 iki 11 procentų jūsų dienos vertės magnio ir kalio. Jie abu yra geri seleno šaltiniai, tačiau jūros bosas suteikia 57 proc. Dienos vertės, o gėlo vandens bosas – 20 proc., Teigia “NutritionValue.org”. Jūsų kūnas priklauso nuo seleno, kad gamintų antioksidantus ir sintezuotų skydliaukės hormonus. Jie taip pat turi skirtingus vitamino B-6 ir B-12 kiekius. “Sea bash” – tai turtingas vitamino B-6 šaltinis, kuriame yra 20 proc. Jūsų dienos vertės, ty tris kartus daugiau nei gėlavandenio akvariumo. Gėlavandenis bosas suteikia 33 procentus savo dienos vertės vitamino B-12, palyginti su 4 proc. Jūros baseine.

Pasak Dabartinių išteklių gynimo tarybos, gyvsidabris, išsiskiriantis iš pramoninių objektų žemių vandens telkiniuose, sukelia užterštą gyvsidabrį žuvį. Gyvsidabrio vartojimas kelia susirūpinimą visiems, tačiau tai ypač svarbu nėščioms moterims ir mažiems vaikams, nes gyvsidabris trukdo normaliam nervų sistemos vystymuisi. Juostelės juodos ir juodos spalvos, du gėlavandenės veislės, turi vidutinį gyvsidabrio kiekį, o tai reiškia, kad pažeidžiami žmonės gali vartoti šešis porcijas ar mažiau per mėnesį. Jei parduotuvėje rasite Čilės jūrų ešerių, reikia žinoti, kad jame yra daug gyvsidabrio, ir turėtų būti apribotas iki trijų porcijų ar mažiau per mėnesį.

Mažos kalorijos, didelis baltymas

Omega-3 riebalų rūgštys

Maistinių medžiagų profilis

Gyvsidabrio lygiai ir rekomendacijos