Ar yra šalutinių poveikių kiaušinių baltymams?

Apžvalga

Kiaušiniai susideda iš geltonos spalvos trynio ir skaidraus balto skysčio, vadinamo albuminu. Jie gali būti valgyti žaliaviniu, plaktuku, pyragu, virtu, keptu arba daugybėje indų ingredientu. Jie padeda kraujo krešėjimo, putplasčio, emulsinimo ir braizavimo. Tačiau kiaušiniai, ypač kiaušinių baltymai, gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį.

Alergijos

Dauguma žmonių, kurie yra alergiški kiaušiniams, iš tikrųjų yra alergiški baltymams, kurie yra baltymų ar baltos kiaušinių dalies. Pagal “Vaikų sveikatą”, kiaušinių alergijos dažniausiai pasireiškia labai jauniems vaikams, kurie perauga nuo alergijos iki 5 metų amžiaus; alerginės reakcijos gali atsirasti nuo kelių minučių iki kelių valandų po kiaušinių poveikio. Simptomai gali būti bėrimas, dilgėlinė, bendras odos paraudimas ir patinimas, mėšlungis, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, sloga, niežtinčios ir vandeningos akys, taip pat čiaudulys, kosulys ir švokštimas. Reakcijos taip pat gali sukelti astmos priepuolį. Sunkios alerginės reakcijos gali sukelti burnos, gerklės ir kvėpavimo takų patinimą, apsunkinti kvėpavimą ir staigaus ir pavojingo kraujospūdžio sumažėjimą, dėl kurio atsiranda galvos svaigimas ir sąmonės netekimas.

Biotino nykimas

Žalioji kiaušinių baltymų valgymas gali sukelti biotino, žinomo kaip vitaminas B7, vitaminas H arba kofermentas R., išeikvojimas. Žaliose kiaušiniuose biotinas yra susijęs su avidinu. Kai kiaušinis paruošiamas, biotinas atsiskiria nuo avidino, leidžiantis biotiną absorbuoti kūnu. Biotino trūkumai sukelia odos sutrikimus, tokius kaip kūdikių laikymo dangtelis ir seborėjinis dermatitas suaugusiesiems. Sunkūs biotino trūkumai gali sukelti plaukų slinkimą, traukulius, raumenų koordinavimo trūkumą, raumenų tonusą, raumenų mėšlungį ir skausmą.

Bakterijos

Žalieji kiaušiniai, įskaitant žalius kiaušinių baltymus, kelia susirūpinimą dėl bakterijų užteršimo. Salmonella yra bakterija, kuri dažnai sukelia apsinuodijimą maistui, ir ji randama vištienos žarnose, todėl ji gali būti nepažeistų kiaušinių išorėje. Salmonella taip pat galima rasti žaliųjų kiaušinių viduje. Salmonella gali būti sunaikinta virimo procese, jei temperatūra yra pakankamai didelė arba pakankamai ilgas. Pavyzdžiui, minkšti virti kiaušiniai ir saulės pūslelės kiaušiniai vis dar gali turėti gyvą salmonelę. Po apsinuodijimo salmonelėmis simptomai yra karščiavimas, pykinimas, dehidracija, pilvo skausmas, sutrikus kaklelui ir galvos skausmas, kuris trunka nuo keturių iki septynių dienų. Dauguma pacientų susigeria antibiotikų, tačiau infekcijos gali patekti į kraują ir paveikti pagrindinius organus, todėl mirtis. “The Washington Post” 2009 m. Liepos mėn. Pranešė, kad apie 142 000 amerikiečių kasmet užkrėstos Salmonella enteritidis kiaušiniais, o apie 30 miršta.