Astronautės treniravimo įranga

Apžvalga

Astronautai vykdo griežtus akademinius ir techninius mokymus kiekvienai kosminės misijai. Kai jie pradeda vykdyti misiją, jų mokymas padeda jiems atlikti sudėtingus testus, įskaitant kosmoso žygius. Tačiau laiko praleidimas nulinės gravitacijos aplinkoje astronautai kenčia. Pasak “NASA”, praneša “CNN”, astronautai gali prarasti nuo 1 iki 2 procentų kaulų masę kiekvieną mėnesį, kai jie yra kosmose. Specializuota treniruoklių įranga, esanti ant erdvėlaivio, erdvėlaivio ar kosminės stoties, leidžia astronautai išlaikyti jų būklę ir stiprumą nulinio svorio aplinkoje.

Ciklo ergometras

Stacionarūs dviračiai yra įprasti sporto salėje ir naudojami namuose. Kosmoso misijos metu astronautai naudoja specializuotą stacionarųjį dviratį, vadinamą ciklo ergometru, sukurtu dirbti nulinės gravitacijos aplinkoje. “Cyclone ergometras turi klipo pedalus, o kosmonautas gali pasirinkti naudoti juosmens diržus, atlošes ir rankines, kad išlaikytų stabilumą, kai jie naudoja mašiną”, – sako Kanados kosmoso agentūros interneto svetainė. Be to, ciklo ergometras turi vibracijos izoliavimo sistemą, kuri neleidžia kosmonautų treniruotėms treniruoti erdvėlaiviuose, trukdyti bet kokiems moksliniams bandymams. Kaip stacionarus dviratis, ciklo ergometras kosmonautikos kosminių misijų metu suteikia astronautais širdies ir kraujagyslių pratybas.

Bėgimo takelis

Astronautai taip pat gauna širdies ir kraujagyslių sistemos treniruotes kosminių misijų metu, važiuodami specializuotu bėgimo takeliu, pritaikytu tramplino astronavimui įtvirtinti. Kieratūroje įrengti spyruokliniai virveliai, pritvirtinti prie kiekvienos mašinos pusės. Virvelės tvirtinamos prie astronauto kūno saugos diržų ir diržų. Pasak Europos kosmoso agentūros interneto svetainės, daugiau įtempimo virvių pritvirtina prie astronaučių šlaunų ir apatinių kojų. Atsparumo virvutės yra reguliuojamos taip, kad jos sudaro nuo 66 iki 100 procentų kosmonauto kūno svorio, o tai lemia, kaip intensyvus treniruotės tikslas yra astronautas.

ARED – Išplėstinis varžinis pratimų įtaisas

Stiprus mokymas yra ypatingas iššūkis kosminių misijų metu. Norėdami kompensuoti nulinio svorio naštą, NASA sukūrė tai, ką jis vadina išplėstiniu pasipriešinimuisi pratybų prietaisu arba aRED. NASA astronautas Clay Anderson sakė, kad didelis prietaisas priklauso “Transformer” filmo frančizės programai CNN. Jis veikia panašiu principu, kaip ir komercinės jėgos treniruotės mašinos, naudojančios atsparumo juostas, o ne svorius, tačiau aRED pakeičia vakuuminius balionus Ar atsparumo juostose. Be to, aRED apima suderintus smagračius, kurie sukasi priešingose ​​kryptyse, kad sugadintų sunkio jėgą, kuri paprastai veikia pasipriešinimo mokymą. Kanados kosmoso agentūra teigia, kad naudojant aRED astronautai gali atlikti tiek viršutinio kūno, tiek kūno kūno pratimus, įskaitant negyvus liftai, bicepo garbanos ir stalo spaustuvai, siekiant kompensuoti trūkstamą darbą, kurį raumenys gauna erdvėje.