Fitosterolių nauda

Apžvalga

Fitosteroliai yra augaluose, kurie panašūs į cholesterolio kiekį. Nacionaliniai sveikatos instituto duomenys rodo, kad yra daugiau kaip 200 skirtingų fitosterolių, o didžiausia fitosterolių koncentracija augaliniame aliejuje, pupelėse ir riešutuose yra natūrali. Jų nauda yra tokia pripažinta, kad maisto produktai yra stiprinami fitosteroliais. Parduotuvėje galite matyti apelsinų sulčių ar margarino reklamą fitosterolio turinį. Persvarstę naudą sveikatai, galbūt norėsite pridėti fitosterolį turinčių maisto produktų į savo mitybą.

Cholesterolio kiekio mažinimo privalumai

Labiausiai žinoma ir moksliškai įrodyta, kad fitosterolių nauda yra jų gebėjimas padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Fitosterolis yra augalinis junginys, panašus į cholesterolio kiekį. 2002 m. “Metinės mitybos apžvalgos” tyrimas aiškina, kad fitosteroliai iš tikrųjų konkuruoja dėl absorbcijos su cholesterolio kiekiu virškinamojo trakto. Nors jie neleidžia reguliariai vartoti dietinio cholesterolio, jie savaime nėra lengvai absorbuojami, o tai lemia visišką cholesterolio kiekį kraujyje. Cholesterolio kiekį mažinanti nauda neužbaigia gero skaičiaus kraujo darbo ataskaitoje. Turint mažesnį cholesterolio kiekį, atsiranda kitų privalumų, pavyzdžiui, sumažėja širdies ligų, insulto ir širdies priepuolių rizika.

Vėžio apsaugos išmokos

Taip pat nustatyta, kad fitosteroliai padeda apsaugoti nuo vėžio vystymosi. 2009 m. Liepos mėn. “Europos klinikinės mitybos leidinys” išleidžia vilčių naujienas kovoje su vėžiu. Kanados Manitoba universiteto mokslininkai praneša, kad yra įrodymų, kad fitosteroliai padeda išvengti kiaušidžių, krūtų, skrandžio ir plaučių vėžio. Fitosteroliai tai daro, užkertant kelią vėžio ląstelių gamybai, stabdant jau egzistuojančių ląstelių augimą ir plitimą ir faktiškai skatinant vėžio ląstelių mirtį. Manoma, kad jų aukštas antioksidantų kiekis yra vienas iš būdų, kuriais fitosteroliai padeda kovoti su vėžiu. Antioksidantas yra junginys, kuris kovoja su laisvųjų radikalų pakenkimu, tai yra neigiamas poveikis organizmui, kurį gamina nesveikos ląstelės.

Odos apsaugos privalumai

Mažesnė žinoma fitosterolių nauda apima odos priežiūrą. Vienas iš veiksnių, lemiančių odos senėjimą, yra kolageno, kuris yra pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, susilpnėjimas ir praradimas, o saulės spinduliuotės poveikis yra pagrindinis šios problemos veiksnys. Kaip kūnas amžius, jis negali pagaminti kolageno, kaip tai padarė anksčiau. Vokietijos medicinos žurnalas “Der Hautarzt” praneša apie tyrimą, kurio metu dešimt dienų buvo tiriami įvairūs vietiniai preparatai ant odos. Vietinis gydymas, kuris parodė, kad odai būdingas senėjimo poveikis, buvo tas, kuriame buvo fitosteroliai ir kiti natūralūs riebalai. Pranešama, kad fitosteroliai ne tik stabdo kolageno gamybos sulėtėjimą, kurį gali sukelti saulė, tai iš tikrųjų paskatino naują kolageno gamybą.