Vaistažolių šalavijos nauda

Apžvalga

Kurių sudėtyje natūraliai yra vitaminų ir mineralų, vaistažolių šalavijas geriausiai žino kaip kulinarinis prieskonis, kuris papildo naminių paukščių patiekalus. Tačiau šalavijas daugelį šimtų metų naudojosi liaudies medicinoje, kad gydytų įvairius negalavimus. Dažniausiai girtas kaip arbata, išminties žolė yra naudinga nervams, virškinamajai sistemai ir estrogenų koncentracijai moterims.

Dėl kūno

Sage stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir virškinamąjį traktą. Tai gali padėti atvėsti karščiavimą. Natūralus kraujo valymas, šalavijas gali būti naudingas detoksikacijos tikslais. Sage gali būti naudinga kaip natūralus nervų tonikas norint atleisti nervingą galvos skausmą. Sąnarių skausmas, mieguistumas ir silpna virškinimo sistema yra papildomos žolių, šalavijų naudojimo nuorodos.

Dantų sveikata

Pagal Phyllis Balch “Receptinis maistinei medicinai” šalavijas naudinga ligoms, susijusioms su burnos ir gerklės, tokios kaip tonzilitas. Naudojama kaip krevetė, atvėsinta šalavijo arbata sustabdo dantenas nuo kraujavimo ir sulėtino seilių gamybą. Švarūs šalutiniai lapeliai ant dantų yra natūralus būdas juos išvalyti.

Moterims

Moterims, turinčioms menopauzės, gali būti šiek tiek lengviau išgyti šalavijų arbatą, nes Balch nurodo, kad šalavijas kaip “estrogeninį poveikį” organizme. Sage gali padėti moterims su karštu bėdu ir kitais estrogeno trūkumo simptomais. Balch rekomenduoja gerti šalavijų arbatą moterims, turinčioms histerektomiją.

Plaukams

Įmaišius į arbatą ir ataušinant, šalavijas galima naudoti plaukams plauti. Žmonės su tamsiais plaukais gali naudoti šalavijas arbatos skalauti, kad pritvirtintų spindesį ir blizgesį. Tačiau žmonės su šviesiais plaukais neturėtų tai padaryti, nebent jie norėtų tamsinti plaukus.

Amerikos indėnai tūkstančius metų naudojo šalavijas valymo ritualuose. Manoma, kad plintančios, deginančios išdžiovintos šalavijų lapai namuose, manoma, kad pagal tradiciją išvalo neigiamą energiją. Taip pat manoma, kad degantis šalavijas valo žmogaus aurą, kai jie praeina per šventus dūmus.

Pagal Phyllis Balch’o “Receptas maistui gydyti”, gėrimas gėrimas ar iš saliero pagamintos arbatos trukdo geležies absorbavimui organizme. Sage nerekomenduojama nėščioms moterims ar sergantiems epilepsija. Slaugos moterims reikėtų gerti šalavijo arbatą, jei jos ketina mažinti pieno tiekimą.

Kaip smilkalai

Atsargumo priemonė