Veikla, kuria siekiama išvengti stuburo stenozės

Ilgi pasivaikščiojimai

Jūsų nervai keliauja per nugarkaulį ir tada įvairias kūno vietas. Artrito ir disko sutrikimai gali sukelti stuburo sustorėjimą, kuris gali suspausti nervus. Šis nugaros smegenų susiaurėjimas vadinamas stuburo stenozė. Kai nervai suspaudžiami, galite patirti įvairius lengvesnius ir sunkius simptomus. Nuolatinis aktyvumas yra svarbus, kad galūnės raumenys būtų tvirtos ir lanksčios. Tačiau taip pat turite būti atsargiems, nes netinkami judesiai gali sustiprinti simptomus. Dėl šios priežasties norėsite išvengti tam tikrų veiklų, jei turite stuburo stenozę.

Didelio smūgio pratimai

Jei turite stuburo stenozę, turite nutraukti bet kokią veiklą, kuri sustiprina jūsų simptomus, įskaitant skausmą ar nejautrumą, dilgčiojimą ir silpnumą. Remiantis Amerikos ortopedijos chirurgų akademija, ilgesnė pėsčiomis ir stovėjimu tendencija pabloginti stuburo stenozės simptomus. Nors vaikščiojimas yra naudingas svorio mažėjimui, bendram kondicionavimui ir pusiausvyrai, jūs norite apriboti save trumpu pasivaikščiojimu. Suskleiskite ilgesnį laiką stovint su sėdimomis ar švelniais tempimo pratimais.

Pratęsimo pratimai

Jei turite stuburo stenozę, dažniausiai nerekomenduojama vykdyti didelę įtaką, pvz., Bėgiojimą ar didelio poveikio aerobiką. Jie per daug stumia jėgą. Geresnės pasirinkimo galimybės yra mažos ar neveikiančios veiklos, pvz., Plaukimo ir dviračių. Pradiniame etape jums gali prireikti vaistų, skirtų padėti kontroliuoti simptomus, kad galėtumėte pradėti naudotis. “Artrito fondas” siūlo, kad pirmiausia išmokstumėte pilvo pratimus, kad padėtumėte stabilizuoti stuburą. Tai išmokys jus užsiimti raumenimis ir slėgio ištiesti savo stuburo pratimai ir kasdienės veiklos.

Kai pirmą kartą diagnozuojate stuburo stenozę, gali būti naudinga dirbti su fizioterapeutu, kuris gali įvertinti jūsų asmeninę padėtį ir pateikti gaires. Pasak Amerikos reumatologijos kolegijos, jūs norite sutelkti dėmesį į veiklą, kuri skatina jūsų stuburo lieknėjimą. Kitaip tariant, jūs norite dalyvauti veiklose, kuriose galite liestis į priekį ir išvengti stuburo pratęsimo ar nugaros sulaužymo. Prisilenkęs į priekį linkęs sukurti erdvę stuburo sluoksnyje, kuri sumažina nervų spaudimą. Lankstymas gali sukurti papildomą suspaudimą ir simptomus. Grįžtantys hiper-prailginimai ir jogos pozos, tokios kaip “Cobra” ar “Boat”, yra veiksmai, kuriems reikia grįžti į prailginimą, ir jų reikėtų vengti. Reikėtų vengti ir pilotų ar kitų pratimų, kurie reikalauja, kad jūs nugartuosite nugarą. Tiek jogos, tiek Pilatesas siūlo kitus pratimus, kurie skatina lenkimą ar tiesinį stuburo išlaikymą, abu iš kurių yra naudingesni.