Yra pupelės geri angliavandeniai?

Ar inkstai, lima, pinto ar juodos pupelės nusipelno vietos sveikai mitybai. Jie natūraliai mažai riebalų, daug skaidulų, daug antioksidantų ir tankūs mineraluose, tokiuose kaip geležis, cinkas, kalcis ir selenas, taip pat B vitaminų folatai. Pupelėse yra gerų angliavandenių, ir jei jūs, kaip ir dauguma amerikiečių, galite vartoti sveikesnius angliavandenius savo dietoje. Daugelis amerikiečių sunaudoja labai rafinuotus ar perdirbtus angliavandenius.

Pupelėse yra daug turtingo pluošto, kuris yra angliavandenių tipas, kuris prisideda prie jūsų sveikatos. Jūs gaunate dviejų rūšių plaušus iš savo dietos – tirpių ir netirpių. Pupelėse yra abu. Tirpios skaidulos traukia vandenį ir formuoja gelį virškinimo metu. Jo veiksmai skatina sveiką gliukozės ir cholesterolio kiekį. Netirpus skaidulos netirps vandenyje, o vietoj to veikia kaip gruba, per maistą pernešama virškinimo sistema, minkštėja ir padidėja išmatos. Jo veiksmai padeda sušvelninti vidurių užkietėjimą ir skatina reguliarumą. Pupelės tiekia apie 8 gramus skaidulų per 1/2 puodelio virtos patiekalą.

Pupelės yra mažos glikemijos ir sudėtingos angliavandenių. Glikemijos indeksas nustato, kaip greitai ir kruopščiai angliavandenių maistas padidina cukraus kiekį kraujyje. Mažai glikemijos maisto produktai, pvz., Pupelės, lėtai eina per virškinimo sistemą. Tai sukelia laipsnišką cukraus kiekio kraujyje padidėjimą ir užtikrina nuolatinę energiją, palyginti su didelio glikemijos maisto produktais, kurie labai padidėja, o po to greitai sumažėja cukraus kiekis kraujyje. Dėl šios priežasties pupelės yra geras pasirinkimas tiems, kuriems reikia stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje.

Pupelės turi neįprastą savybę. Skirtingai nuo daugybės angliavandenių turinčių maisto produktų jūsų mityboje, pupelės taip pat yra geras baltymų šaltinis. Pasak Mičigano Sveikatos sistemos universiteto, 1/2 puodelio virtų pupelių patiekalas vidutiniškai sudaro apie 8 gramus baltymų. Baltymai yra būtinas makroelementas, kuris vaidina svarbų vaidmenį auginant ir palaikant jūsų organizmą. Dėl šios priežasties galite skaičiuoti pupeles link savo dienos augalinių ar baltymų kiekio.

Pupelės suteikia nebrangų, universalų maistingą maistą. Galite valgyti pupeles kaip šalutinį patiekalą, pridėti juos prie salotų, mėgautis jų pati kaip užkandžius arba naudoti juos kaip pagrindinį patiekalą. Apsvarstykite, ar pupelės patiekaluose vietoj mėsos vieną ar dvi dienas kiekvieną savaitę. Jūs taip pat galite pridėti juos prie sriubų ar užsigerti pupelėmis. Eksperimentuokite su įvairiais receptais, pvz., Pupelių burrito, pupelių tacos ir trijų pupelių troškintuvėlių.

Turtingas pluoštas

Sudėtyje yra gliukozės turinčių angliavandenių

Užtikrina papildomą baltymų šaltinį

Padaryti pupelės dalį savo dietos