5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie apendektomijos komplikacijas

Apendektomija yra operacija, skirta pašalinti uždegimą ar užkrėstą priedėlį. Tai dažna chirurgija ir dažniausiai nutrūksta. Kartais, tačiau gali atsirasti apendektomijos komplikacijų. Priedo pašalinimas gali sukelti kitas problemas, dėl kurių reikia nedelsiant atkreipti dėmesį. Infekcija aplink įpjovimo zoną gali pasireikšti kaip raudona oda su drenažo iš pjūvio. Peritonitas yra daug rimtesnė apendektomijos komplikacija. Ši infekcija patenka į kraują ir gali tapti pavojinga gyvybei. Pilvo skausmas, karščiavimas, vėmimas ir greita širdies susitraukimų dažnis gali reikšti peritonitą.

Immobilumas (judėjimo sunkumas) yra apendektomijos komplikacija dėl to, kad tiesiog negalima pakilti ir judėti netrukus po operacijos. Jūs galite būti nestabilus dėl vamzdelių ar nutekėjimo iš pilvo srities, nutekėjus infekcijai ar skysčiui. Kai priedas sulūžta, infuzijos nutekėjimo metu reikia naudoti vamzdelius ir neleisti skleisti infekcijos visoje jūsų kūno sistemoje. Padidėjęs skausmas ir kvėpavimo pasunkėjimas gali būti šalutinis poveikis anestezijai, vartojamai apendektomijos metu.

Smegenų abscesai arba abscesas pagal diafragmą (tiesiai po plaučiais) gali būti apendektomijos komplikacijos. Pripūtimas yra pusinė kišenė, kuri formuojama giliai kūno audiniuose arba kūno ertmėje. Šie abscesai turi būti chirurginiu būdu nusausinti, siekiant išvengti tolesnės infekcijos. Drebulys, karščiavimas, prakaitavimas ir viduriavimas gali būti absceso požymiai. Kraujavimas (pernelyg didelis kraujavimas iš vidaus ar išorės) gali būti apendektomijos komplikacija.

Viena apendektomijos komplikacija atsitinka, kai pluoštinis audinys formuoja nenormalią jungtį iš vieno pilvo organo į kitą. Šie sukibimai gali sukelti skausmą ir kitokį nepageidaujamą šalutinį poveikį, todėl gydymą sunku. Tačiau šie susiliejimai įvyksta per tradicines apendektomijas, kuriose pilvas turi būti atidarytas naudojant dideles pjūvius. Šiuo metu dauguma apendektomijos atliekamos lazeriu, labai sumažinant nepageidaujamų sukibimo problemų. Kitas apendektomijos komplikacija atsitinka, kai papildomo pašalinimo metu atsitiktinai perforuojamas kitas pilvo organas (pjaustomas ar sudeginamas). Laimei, tai retai atsitinka.

Būklė, vadinama “ileus” medicinos srityje, gali atsirasti po apendektomijos. Ši komplikacija susijusi su žarnyne. Kai gydytojas arba slaugytoja klauso žarnyno garsų, niekas negali išgirsti. Taip yra todėl, kad niekas nevyksta ir tai nėra geras ženklas. Anestezija gali paskatinti jūsų žarnyną lėtai “pabusti” ir jums gali prireikti IV skysčių papildyti kūno skysčius ir vėl sugrįžti. Labai retais atvejais apendektomija gali pažeisti žarnyną. Tokiu atveju jums gali prireikti dar vieno operacijos, skirtos žalai ištaisyti.