Ar tortilla lustai yra sveiki?

Nesvarbu, ar “tortilla” traškučiai patenka į sveiką kategoriją, priklauso nuo kelių veiksnių. Kiek jūs valgote, nes kalorijos tinka jūsų dienos dietai, jei ribojate porciją. Kad jūsų užkandis būtų mažas natrio druskos, jums reikės vengti aromatinių veislių. “Tortilla” traškučiai turi mažiau maistinių medžiagų nei kai kurie kiti užkandžiai, tačiau jei pora su pomidorų salsu, jūs padidinate maistines medžiagas, neskaitant daug kalorijų.

Ročesterio medicinos mokyklos universitetas rekomenduoja užkandžius laikyti nuo 100 iki 200 kalorijų, kad užtikrintų, jog jie patenkintų jūsų badą, nesunaikinant jūsų dienos kalorijų. “Tortilla” žetonai atitinka šį kriterijų, jei apriboja valgomą kiekį, kad patiekite 1 sav. Patikrinkite mitybos faktų etiketę ant prekės ženklo, kurį perkate, nes juose nurodoma, kiek vienoje porcijoje yra žetonų. Priklausomai nuo tortiljinės mikroschemos dydžio, galite valgyti tik aštuonis lustą, kad liktumėte per 1 uncijos porciją, o tai leis lengvai įsiminti, jei paimkite saujas iš šeimos dydžio krepšio.

Riebalų kiekis, kurį gausite vienai porcijai, svyruoja nuo 2 g mažos riebalų rūšies iki 7 g bendro riebalų įprastomis veislėmis. Pasak JAV maisto ir vaistų administracijos, sveikiems užkandžiams turėtų būti mažai riebalų, o tai reiškia 3 gramus ar mažiau vienos porcijos. Be to, kad galėtumėte stebėti bendrą riebalų kiekį, patikrinkite mitybos faktų etiketę, kad įsitikintumėte, jog jūsų perkamoje prekės vietoje nėra trans-riebalų. Pasak Harvardo sveikatos leidinių, šie riebalai jūsų sveikatai yra blogesni nei sočiųjų riebalų, nes jie padidina blogą cholesterolio kiekį, mažina gerą cholesterolio kiekį ir sukelia uždegimą.

Galite mėgautis sūrus skonio, jei laikysitės su paprastais tortilijų lustais. Jie tiekia 88 miligramus natrio per 1 unciją. Ši suma lengvai veikia jūsų mitybą, kol bendras natrio kiekis likusiuose maisto produktuose, kuriuos jūs valgote tą pačią dieną, neviršija rekomenduojamos dienos dozės 1500 miligramų. Aromatinės veislės nėra sveikos, nes jos turi daugiau natrio. Pavyzdžiui, JAV žemės ūkio departamento duomenimis, “taco” aromatizuotų tortiljinių traškučių natris padidėja iki 223 miligramų. Jei pasirinksite nesūdytų veislių, natris sumažins apie 4 miligramus porcijos.

Geltonos kukurūzų ir baltos kukurūzų tortiljės traškučiai pasižymi tuo pačiu mitybos profiliu. Nors abu tipai yra maţai maistinių medžiagų, jie turi mažiau nei kai kuriuos kitus užkandžius. Mielių kukurūzų tortilijų lustai geresnį pasirinkimą, nes jie yra šiek tiek didesni baltymai ir bent du kartus pagamina kalcio, geležies ir niacino. Jei sukursite savo tortilijų lustai, galite sumažinti kalorijas ir riebalus. 1-uncijos kukurūzų tortiljė, sumaišyta su pusė arbatiniu šaukšteliu rapsų aliejaus ir tada kepama, yra tik 82 kalorijos ir 3 gramai riebalų. Venkite riebiųjų lašų ir sūrio padažų. Pomidorų salsa yra mažai riebalų ir kalorijų, tačiau yra daug vitaminų ir mineralų. Guakamolis suteikia sveikas nesočiųjų riebalų, bet yra daug kalorijų.

Kontroliuoti kalorijas su mažomis porcijomis

Pasirinkite mažos riebalų rūšis

Žiūrėk natrį

Pasirinkimai apsvarstyti