Blogas širdies ritmas

Gali būti, kad girdėjote, kad gydytojas ar slaugytoja nurodo būtinybę patikrinti “gyvybiškai svarbius požymius”. Jie susiję su jūsų temperatūra, pulso arba širdies ritmo ir įkvėpimo skaičių per minutę. Šie matavimai vadinami gyvybiškai svarbiais, nes jie parodo jūsų kūno būseną bet kuriuo momentu.

Apsvarstymai

Širdies ritmas, kaip ir kiti matavimai, priklauso nuo amžiaus, fizinės sveikatos, veiklos, oro temperatūros, svorio, vaistų ir streso nebuvimo. Jei gyvenate jūros lygyje ir apsilankykite dideliame aukštyje, jūsų širdies ritmas gali pasikeisti, kad padėtų kompensuoti deguonies kiekį ore. Jūsų širdies susitraukimų dažnis nuolat kinta, tarsi jūsų kraujospūdis, atsižvelgiant į jūsų kūno poreikius bet kuriuo momentu. Tačiau, jei stebėsite savo širdies ritmą laikui bėgant, galite pamatyti tendenciją, kuri gali būti naudinga, sako Mayo klinika.

Reikšmė

Pasak Eddoardo R. Laskowskio, M.D., “Mayo” klinikoje, normalus ramybės sutrikęs širdies susitraukimų dažnis yra nuo 60 iki 100 smūgių per minutę. Jei esate apmokytas sportininkas, normalus ramybės sutrikimas gali būti arčiau 40 smūgių per minutę. Mažesnis širdies ritmas reiškia, kad jūsų širdis gali veiksmingai veikti. Tai paprastai yra širdies ir kraujagyslių fitneso ženklas. Nepamirškite, kad širdies susitraukimų dažniai matuojami, kai jūs aktyviai nejudinate. Jei esate ramūs, bet taip pat pabrėžėte, jūsų širdies ritmas greičiausiai bus didesnis.

Širdies ritmo nustatymas

Lengva išmatuoti savo ramybės pulsą be papildomos įrangos, išskyrus laikrodį su laikrodžiu. Kai naudojatės, gali būti dėvimi specialūs širdies ritmo monitoriai. Šie gana sudėtingi prietaisai gali įrašyti jūsų širdies susitraukimų dažnį ir kitus gyvybiškai svarbius simptomus, juos saugoti, o kai kurie netgi gali siųsti matavimus į savo asmeninį kompiuterį. Jei norite išmatuoti savo ramybės traukulių dažnį, paimkite savo pulsą. Tai sako, sako “Mayo Clinic”, patogiai sėdėdamas prie delnų ir atsistojus ant plokščio paviršiaus. Įdėkite du pirštus ant riešo po nykščiu. Jūs galite pajusti savo širdies plakimą. Jūsų laikrodis ar laikrodis trunka 10 sekundžių. Tada padauginkite smūgių skaičių iki šešių. Tai tavo ramybės širdies ritmas per minutę.

Nenormalus širdies ritmas

Kadangi yra tiek daug kintamųjų, kurie gali paveikti jūsų širdies susitraukimų dažnį, tai, kas įprasta, gali būti neįprasta kitam asmeniui. Jei sergate širdies liga ir jūsų širdies susitraukimų dažnis yra labai mažas, tai gali rodyti problemą. Kontrastas tai tuo pačiu širdies ritmo matavimu, kuris yra pageidautinai mažas apmokytu sportininku. Jei nesate fiziškai tinkamas ir jei jūsų ramybės dažnis paprastai yra didesnis kaip 100 smūgių per minutę, tai gali reikšti tachikardiją ar greitą širdies ritmą, sako Mayo klinika. Jei jūsų poilsio dažnis paprastai yra mažesnis kaip 60 smūgių per minutę, tai gali būti būklė vadinama bradikardija ar lėta širdies susitraukimų dažnis. Jei jūsų širdies susitraukimų dažnis yra lėtas arba padidėjęs, ir jūs turite kitų simptomų, tokių kaip galvos svaigimas, švelnumo pojūtis, galvos svaigimas, alpimas arba, jei negalite sugauti kvėpavimo, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

“Expert Insight”

Jūs esate didesnė rizika bet kokios rūšies širdies ligoms, įskaitant nenormalų širdies susitraukimų dažnį, jei rūkote, yra antsvorio, turite diabetą, padidėjęs cholesterolio kiekis ir padidėjęs kraujospūdis. Kiti svarbūs veiksniai yra treniruotės, šeimos medicinos istorija ir priklausomybė nuo tam tikrų etninių ar kultūrinių grupių, kuriems yra didesnė širdies liga. Dėl visų širdies ritmo matavimo kintamųjų, jei esate susirūpinę savo skaičiais, kreipkitės į gydytoją. Jei jūsų normos yra nenormalios, daugelis gydymo būdų gali padaryti jums jaustis geriau ir mažiau nerimą. Jūsų gydytojas gali nustatyti, ar jūsų blogas širdies susitraukimų dažnis yra susirūpinimas ir siūlo geriausią požiūrį.