Cholesterolio statinų alternatyvos

Apžvalga

“Statinai” yra dažniausiai nustatyta vaistų grupė, kuria mažinamas bendras cholesterolio ir mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekis, taip pat vadinamas MTL-C. Statinai veikia slopinant cholesterolio sintezę kepenyse. Rezultatai yra nuo 20 iki 50% sumažėjęs MTL-C, priklausomai nuo vaisto ir dozės. Kai kurie žmonės mano, kad šalutinis poveikis yra problema, arba yra kitų priežastys, dėl kurių statinai negalima vartoti ar nutraukti. Alternatyvos, nors ir ne tokios veiksmingos, sumažins cholesterolio kiekį kitomis priemonėmis.

Niacinas

Niacinas, prekinis ženklas Niacor arba Niaspan, mažina MTL-C nuo 2 iki 33%, priklausomai nuo dozės. Niacor yra greito atpalaidavimo forma ir dozės svyruoja nuo 0,5 iki 3,0 g per parą. Niaspan yra pratęsto ​​atpalaidavimo forma, o dozės svyruoja nuo 0,5 iki 2,0 g per parą. Neigiamas šalutinis poveikis yra švelnesnis su Niaspan. (Žr. Nuorodą Nr. 1)

Kolestiraminas

Dervos turinčios prekės su prekės pavadinimais Cholestipol, Questran, Prevalite ir Locholest prasideda 1950-aisiais ir veikia virškinimo trakte esant stiprų cholesterolio kiekį turinčią tulžį. Ilgalaikiai klinikiniai tyrimai su dervomis sumažino bendrą cholesterolio kiekį 15,8%, MTL-C nepaskelbta, o mirčių nuo širdies ligų rizika sumažėjo 29%. (Žr. Nuorodą Nr. 2)

Ezetimibas

Ezetimibė, prekinis ženklas Zetia, mažina cholesterolio kiekį, blokuodamas žarnyno ląstelių receptorius, atsakingus už cholesterolio absorbciją. Remiantis dr. A. Pandorio 2009 m. Gegužės mėn. Žurnalo “Vidaus medicinos žurnalas” atliktoje apžvalgoje, “Zetia”, vartojant standartinę 10 mg dozę per parą, sumažino MTL-C 18,6%, palyginti su placebu. Bandymai nebuvo pakankamai ilgi arba pakankamai dideli, kad būtų galima išmatuoti klinikinius rezultatus. (Žr. Nuorodą Nr. 3)

Fitosteroliai

Fitosteroliai ir fitostanoliai yra augalinės kilmės molekulės, panašios į cholesterolio struktūrą. Šių augalų sterolių, suvartojamų 2-3 kartus per dieną su maistu, kenkia cholesterolio absorbcijai, dėl to sumažėja MTL-C 10-12%. Fitosteroliai yra maisto ingredientai, o ne vaistai. Jie parduodami arba į maisto produktus, tokius kaip margarinas, arba kaip maisto papildai. (Žr. Nuorodą Nr. 4)

Beta gliukanai yra visiškai avižų ir miežių maisto produktai. Psyllium sėklų lukštai yra įtraukti į maisto produktus ir maisto papildus. Šie tirpi pluoštai trukdo cholesterolio absorbcijai. Reguliarus vartojimas nuo 2 iki 3 kartų per dieną sukelia maždaug 5% sumažėjusį MTL-C. JAV maisto ir vaistų administracija teigia, kad šie maisto produktai yra sveikatingumo teiginiai. Pavyzdžiui: “Tirpių plaušelių vartojimas iš maisto produktų, tokių kaip [maisto pavadinimas] kaip dietos su mažu sočiųjų riebalų ir cholesterolio kiekiu, gali sumažinti širdies ligų riziką”.

Nacionalinė cholesterolio mokymo programa rekomenduoja terapinio gyvenimo būdo pokyčius, vadinamus TLC, žmonėms, kurie LCL-C yra padidėję, bet ne dėl to, kad narkotikų intervencija dar reikalinga. TLC pokyčiai apima valgymo planą, kuriame yra mažiau kaip 7% kalorijų iš sočiųjų riebalų, mažiau kaip 200 mg dietinio cholesterolio per dieną, svorio netekimas, esant antsvoriui arba nutukimui, ir mažiausiai 30 minučių per dieną, jei ne visos dienos. TLC rekomendacijose yra jau minėtų tirpių skaidulų ir augalų sterolio intervencijos. (Žr. Nuorodą Nr. 5)

Šis dietinis priedas yra probleminis. Jei tai veikia, t. Y., Yra statinų tipo junginių, pagamintų fermentuojant konkrečias ryžių raudonąsias mieles, FDA mano, kad tai neteisėta. Jei jame nėra aktyvių junginių, tai neveiks, tačiau teisėtai parduoti. Rinkoje esantys papildo produktai neleidžia etiketėje nurodyti, ar juose yra aktyvių, ar ne.

Tirpūs skaiduliniai maisto produktai

Terapiniai gyvenimo pokyčiai

Raudonos riešuto natūralus natrio statinas