Ambien alternatyvos

Receptiniai vaistai

Ilgalaikiai nemigos periodai gali sumažinti energiją, sukurti nestabilią nuotaiką, įtakoti našumą darbe, mažinti sveikatą ir sumažinti gyvenimo kokybę. Merilendo universiteto medicinos centre pažymima, kad 20 procentų amerikiečių reguliariai naudoja tam tikrą mieguistumą. Ambienas, raminantis vaistas, naudojamas trumpalaikio nemigos gydymui, padės greitai miegoti. Tačiau reguliariai vartojant Ambien padidėja priklausomybės, nutraukimo simptomų, pakartotinių nemigos ir šalutinių reiškinių rizika.

Over-the-counter vaistai

Ambienas, hipenotizinis be benzodiazepinų, veikia galvos smegenų GABA-A receptorių vietose. Šio tipo vaistas paprastai yra skiriamas trumpalaikiam vartojimui, o gydymas trunka nuo septynių iki dešimties dienų. Panašūs be benzodiazepinų hipnotizai yra prieinami tik pagal receptą, įskaitant Lunesta, Sonata ir Rozerem. Visi be benzodiazepinų vartojami vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, kuris gali būti smarkios alerginės reakcijos, neįprastas elgesys, nuovargis, galvos skausmas ir ryto sedacija. Benzodiazepinai, skirtingos klasės raminamieji vaistai, kelia didesnę riziką dėl sunkių šalutinių reiškinių, priklausomybės ir nutraukimo simptomų, pažymi UMMC. Benzodiazepinai, dažnai skirti nerimo ir nemigai, slopina centrinę nervų sistemą. Receptiniai benzodiazepinai yra Xanax, Klonopinas ir Halcionas.

Vaistažolių priemonės

Neatsitiktiniai miego vaistai, kurių sudėtyje yra antihistamininių preparatų, gali sukelti mieguistumą. “Mayo Clinic” pažymi, kad antihistamininiai preparatai gali sumažinti miego kokybę ir sukelti mieguistumą dieną. OTC miego pagalbą galima naudoti tik kelias dienas vienu metu. Per didelis perteklius gali sukurti toleranciją ir priklausomybę nuo jų. Kai kurie nereceptiniai miego vaistai, tokie kaip Tylenol PM, yra papildomi skausmo malšintuvai. “OTC” miego vaistų prekės ženklo pavadinimai, paprastai rasti daugelyje didžiųjų grandinės vaistinių, apima “Nytol”, “Sominex” ir “Unisom”.

Elgesio terapija

Melatoninas – organizmo gaminamas hormonas, kuris padeda reguliuoti natūralų miego ciklą. Remiantis “FamilyDoctor.org” duomenimis, melatoninas vartojamas be nemigos ir reaktyvinių varikliu gydyti. Reikia papildomų tyrimų dėl ilgalaikio melatonino vartojimo šalutinio poveikio. Valerijų šaknys ir ramunėliai, kurie yra vaistažolių papildai, vartojami nemiga ir nerimas, veikia panašiai kaip benzodiazepinai. Abi vaistažolės turi raminamojo efekto, kuris gali ramina kūną ir protą, todėl jo negalima vartoti kartu su kitais miego vaistiniais preparatais. Valerijonas ir ramunėlė yra arbatos, kapsulės, tinktūros ir ekstrakto formose. Ilgalaikis ramunėlių vartojimas gali padidinti alergiją ragaičių.

Vaistų vartojimas miegui sukelti gali būti laikinas nemiga. “Mayo Clinic” rekomenduoja gyvenimo būdo ir elgesio pokyčius, kurie gali visam laikui padėti gydyti nemiga. Miego ritmo sukūrimas, mėginant eiti miegoti ir budėti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, gali padėti nustatyti kūno natūralius miego ritmus. Ribai valgykite didelius valgius arti miego metu ir sumažinkite suvartojamų kofeino gėrimų skaičių po pietų. Sukurkite atsipalaidavusią ir kviečiančią aplinką miegamajame. Prieš valandą prieš miegą leiskite kūnui nusilpti, paėmę vonią, skaitydami knygą, praktikuojant gilų kvėpavimą ir meditaciją.