Omega-3 verta pinigų? Taip!

Omega-3 alfabetas

Let’s break it: Yra trys skirtingi omega-3 tipai: jų akronimai yra EPA, DHA ir ALA. Pirmieji du EPA ir DHA yra žuvų, žuvų taukų ir dumblių aliejaus, o ALA yra daugiausia augalinės kilmės maisto produktuose, įskaitant linus, chia, kanapes, žalius lapinius daržoves ir riešutus (daugiausia riešutus).

Padaryti antraštes

Dėl šio gabalo, mes sutelksime dėmesį į EPA ir DHA, tiems, kurie yra iš žuvų ir žuvų taukų, nes dauguma sveikatos tyrimų – nuo širdies iki smegenų, sąnarių ir lipidų – yra būdingi EPA ir DHA.

Velnias yra detalėse

Ankstyvieji tyrimai 1970-aisiais ištyrė įvairias dietas ir jų poveikį širdies ir kraujagyslių sveikatai. Grenlandijos inuitų širdies priepuoliai buvo daug mažesni, palyginti su populiacijomis, kurios valgė žymiai mažiau omega-3 riebalų, pavyzdžiui, tuos, kurie valgė vakarietišką mitybą. Nuo to laiko tūkstančiai tyrimų buvo paskelbti apie omega-3 riebalus širdies sveikatai, smegenų sveikatai ir daugeliui kitų rezultatų.

Omega-3 ir prostatos vėžys

Tačiau vienas neseniai atliktas tyrimo straipsnis – “The New York Times” apibendrintas pavadinimas “Žuvies taukų pretenzijos, kurių nepatvirtina moksliniai tyrimai” – nustatė priešingą rezultatą.

Trys “Take-home” taškai

“The New York Times” apibendrintas tyrimo straipsnis apžvelgia tyrimus, skirtus chroniškai sergantiems žmonėms. Tačiau peržiūros dokumente neįtraukti tūkstančiai kitų tyrimų, susijusių su omega-3 riebalais, kurių populiacija yra skirtinga.

Peržiūroje daugiausia dėmesio buvo skiriama keletui atrankinių tyrimų, kurie nerodė jokios naudos, tačiau neįtraukti kitų su skirtingais teigiamais rezultatais. Pavyzdžiui, viename tyrime, atliktame iš Japonijos, nustatyta, kad omega-3 EPA ir statinas derina žymiai sumažino trigliceridų kiekį, tuo tarpu statinų grupės nepastebėta jokių pokyčių. Taip pat pastebimai pagerėjo srauto tarpsnio padidėjimas (FMD), kuris gali būti naudojamas vertinant būsimų koronarinių įvykių riziką.

Iš Harvardo universiteto taip pat buvo atliktas didelis koreliacinis tyrimas, kuris nebuvo įtrauktas į šią apžvalgą. Šis tyrimas parodė, kad asmenys, kurių omega-3 vartojimas buvo mažas, turėjo didelį mirtingumą, galbūt iki 96 000 mirčių per metus.

Kitas “The New York Times” straipsnio įtarimas buvo omega-3 riebalų dozės, kurios buvo naudojamos atliktuose tyrimuose. Tyrimų metu buvo ištirta 1000 miligramų omega-3 (apie tai, ko norėtumėte gauti trys uncijos lašišos), tačiau šis nedidelis kiekis omega-3 greičiausiai “labai sukels adatą”.

Daug duomenų rodo, kad nuo 2 000 iki 4 000 miligramų EPA ir DHA skiriasi, kad omega-3 koncentracija kraujyje būtų tokia pati, kaip ir 70-tieji metai su Grenlandijos inuitais. Visame pasaulyje žinomas omega-3 ekspertas Dougas Bibusas, Ph.D. teigia: “Didelis rūpestis yra dozavimas šiuose tyrimuose. Tūkstančiai miligramų omega-3 neturės pakankamai didelės įtakos. Tyrimų gausa rodo, kad du ar keturis kartus (2000-4000 miligramų) būtų prasminga perkelti kraujo omega-3 lygius, remiantis Lands and Harris rodikliais, kurie yra kraujo tyrimai, vertinantys omega riebalų rūgščių būklę. ”

Vėlgi galime sugrįžti į Grenlandijos ir Japonijos populiacijas ir pamatyti, kokia yra neįprastai mažų širdies ir kraujagyslių ligų dažnio ir didžiausio omega-3 riebalų suvartojimo pasaulyje santykis.

Kitas neseniai paskelbtas antraštė sukėlė susirūpinimą daugelio omega-3 vartotojų atžvilgiu. Tyrime, kuris buvo paskelbtas Nacionalinio vėžio instituto leidinyje, antraštėje nustatyta 43 proc. Didesnė prostatos vėžio rizika tarp vyrų, kurie teigė, jog maitina omega-3 riebalų rūgštis. Deja, jei žvelgtumėte toliau į duomenis ir perskaitykite antraštę, šis tyrimas turėjo daugybę apribojimų.

• Daugelis kitų tyrimų atskleidė tiksliai priešingą išvadą, įskaitant 2010 m. Amerikos klinikinės mitybos leidinyje atliktą tyrimą, kuriame nustatyta, kad suvartojamo žuvies kiekis yra susijęs su 63 proc. Prostatos ir vėžio mirtingumo sumažėjimu.

• Omega-3 lygiai buvo pagrįsti vieninteliu kraujo tyrimu, kuris nėra tikslus bendrosios dozės įvertinimas. Tai tiesiog akivaizdi priemonė, o tai reiškia, kad jei žmogus lašišas naktį prieš išbandydamas kraują, jo lygis būtų didesnis. Aukso standartas yra nustatyti chroniško suvartojimo kiekį, kuris yra vidutinis trijų mėnesių vartojimas (raudonųjų kraujo ląstelių gyvenimo trukmė).

• Tyrimas buvo ne apie vartojimą žuvų taukų papildų, net jei antraštės tapo į tai.

Supainiotas?

Nenuostabu.

Žinokite, kad dauguma mokslinių tyrimų ir duomenų – pažodžiui tūkstančiai tyrimų – remia aukštos kokybės žuvų taukų papildo naudą širdies sveikatai, smegenų sveikatai ir bendrajai sveikatai apskritai.

1. Visų pirma Amerikos širdies asociacija ir daugelis kitų valdymo organų bei mitybos rekomendacijos skatina vartoti žuvį keletą kartų per savaitę. Žuvis kaip laukinė lašiša, laukinės sardinės, laukinės ančiuviai ir tt yra puikios galimybės, nes jos siūlo omega-3 ir daugybę kitų maistinių medžiagų.

2. Labiausiai kontroliuojami tyrimai, valdymo organai, mokslininkai ir kiti omega-3 tyrę ekspertai sutinka, kad papildymas aukštos kokybės žuvų tauku yra saugus, sveikas ir protingas. Ieškokite patikimo produkto, kuris buvo išbandytas trečiosios šalies produktui, pavyzdžiui, “Nordic Naturals”.

3. Nors svarbu, žuvų taukai nėra magiškas kulka.