Pridėti kontrolinį sąrašą suaugusiems

Apžvalga

Pasak Nacionalinio psichinės sveikatos instituto, daugelis vaikų, turinčių ADD arba ADHD, ir toliau kentės simptomus, suaugusiais. Be to, daugelis suaugusiųjų, kurie kenčia nuo ADD, netgi nesupranta, kad jie tai turi. Suaugusiesiems su ADD dažnai sunku organizuoti save ir užduotis, kurias reikia atlikti namuose ar darbe. Keli simptomai gali nurodyti ADD suaugusiesiems.

Sunkumo atkreipti dėmesį

Gebėjimas sutelkti dėmesį yra kažkas, su kuriuo ADD suaugusiems susidurs sunkumų. Tai apima pasirodymą nesiklausyti, kai kalbama, sudėtingai atlikti užduotis ir išvengti veiksmų, kuriems reikia daug dėmesio. ADD taip pat gali sukelti suaugusiųjų prarastą daiktą dažnai, pamiršti svarbius dalykus ir lengvai atsiriboti; Nacionalinis psichinės sveikatos institutas sako, kad daugelis suaugusiųjų su ADD dalyvavo keliuose avarijose. Patarėjas gali padėti suaugusiesiems su ADD mokytis organizacinių metodų, kurie padės palengvinti šiuos simptomus.

“Hyper” elgesys

ADD gali sukelti nuolatinį atsipalaidavimą ir kramtymą bei bendrą suaugusiųjų neramumo jausmą. Dėl to jiems sunku likti savo sėdynėse darbe ir riboja sugebėjimą sutelkti dėmesį į užduoties pusę; per daug kalbėti ir visada būnant kelyje gali parodyti, kad ADD yra suaugusiesiems. Dėl šių elgesio sunku gauti ar išlaikyti darbą, taip pat palaikyti ryšius. Psichikos sveikatos specialisto paskirtas vaistas gali padėti suaugusiems, kurie ADD turi sumažinti šiuos simptomus.

Impulsyvumas

“Adult ADD” gali pasireikšti impulsyviu elgesiu, dėl kurio gali nutrūkti ar įsibrauti į pokalbius ar veiklą, kuriuose kiti dalyvauja. Pasak “ADDITUT Magazine”, šie simptomai gali pradėti atsirasti maždaug 7 m. Ir pasibaigus pilnametystės laikotarpiui. Šie ženklai dažnai trukdo suaugusiesiems veikti socialiniuose, akademiniuose ir profesiniuose užsiėmimuose. Gydymas gali padėti asmeniui kontroliuoti ir gyventi su šiais simptomais.