Šarvo skydliaukės šalutinis poveikis

Apžvalga

Šarvo skydliaukė, vartojama nuo lengvo iki stipraus hipotirozės gydymo tiek suaugusiems, tiek vaikams, laikoma labiau “natūralia” skydliaukės hormono forma nei kitų populiarių skydliaukės vaistų. Nors “Armor” turi šį pavadinimą, tai nėra be šalutinių poveikių, iš kurių rimčiausia yra širdies ir kraujagyslių bei raumenų ir kaulų sistemos.

Širdies ir kraujagyslių sistemos šalutinis poveikis

“Mosby 2010” slaugos vaistinių preparatų žinynas įspėja, kad pacientams, vartantiems šarvo skydliaukę, yra rimtų šalutinių aritmijų šalutinių reiškinių ir širdies dekompensacijos bei žlugimo. Širdies dekompensacija pirmiausia vyksta pacientams, kuriems jau yra diagnozuotas stazinis širdies nepakankamumas, pasireiškia periferinės edemos simptomai, cianozė (mėlynas atspalvis aplink lūpas) ir dusulys. Aritmijai yra nereguliarus širdies ritmo modelis, kuris gali būti tachikardija (greitas širdies plakimas). Pacientui, kuriam būdingas koks nors iš pirmiau išvardytų simptomų, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir pranešti apie pirminę sveikatos priežiūrą.

Centrinės nervų sistemos šalutinis poveikis

Centrinės nervų sistemos šalutiniai reiškiniai, kurie yra dažniausiai naudojami Šarvo rūgšties arterijose, yra palyginti lengvos pobūdžio ir gali reaguoti į beprotiškas priemones ar alternatyvius gydymo metodus. Labiausiai paplitęs šalutinis poveikis yra nervingumas, nemiga, drebulys ir galvos skausmas. Jei kuri nors iš šių simptomų tampa sunki arba tam tikrą laiką padidėja, pacientas turėtų apsvarstyti galimą vaistų keitimą ar alternatyvių simptomų valdymo praktiką savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui.

Virškinimo trakto šalutiniai reiškiniai

Pranešama, kad šarvo skydliaukis gali sukelti viduriavimą ir vėmimą, kuris yra lengvas dėl natūralių pernelyg didelių gydymo priemonių. Reikia pranešti gydytojui apie bet kokį diarėją ir vėmimą, ilgesnį kaip 24 valandas, nes gali pasireikšti sunkus elektrolitų disbalansas.

Genitourinary Side Effects

Moterys, vartojančios šarvo skydliaukę, mėnesinių ciklų metu pranešė apie mėnesinių sutrikimus. Jei kraujavimas tampa neįprastai sunkus arba praleidžiami du iš eilės einantys ciklai, pacientai turėtų kreiptis į savo moterų sveikatos specialistus, kad aptartų ilgalaikę riziką ir simptomų valdymą.

Daugelis pacientų praneša apie šarvo skydliaukės svorio praradimą. Jei svorio netekimas yra staigus ir sunkus, vaisto dozės koregavimas gali būti pagrįstas. Greitas svorio kritimas gali pakenkti kitoms kūno sistemoms.

Metaboliniai šalutiniai poveikiai

Raumenų ir kaulų sistemos šalutinis poveikis

Šarvo skydliaukės stimulas metabolizmui taip pat gali sukelti kaulų netekimą. Padidėjusi osteoporozės rizika yra labai rimta problema pacientams, vartojantiems skydliaukės pakaitalų preparatus. Vaikai ir vyresnio amžiaus moterys yra ypač pavojingi. Bazinio kaulo tankio matavimų metu pacientai turi būti atidžiai stebimi dėl kaulų stiprumo.

Pacientai skundžiasi šoproze (prakaitavimas ar raukšlėta oda) ir odos reakcijomis arba bėrimu su šarmo skydliaukės terapija. Daugelis taip pat skundžiasi dėl padidėjusios karščio netoleravimo, kuriam atsiranda karščio bangos.

Integumentary side effects