10 plaukiojimo saugos taisyklių

Apžvalga

Pasak “Ligų kontrolės ir prevencijos centrų”, 2007 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose įvyko netinkami slopinimo atvejai 3443. Tragiškai, skendimas yra antra pagal dydį Amerikos vaikų nuo 1 iki 19 metų mirties priežastis, o dauguma šių mirčių įvyksta gyvenamuosiuose baseinuose, praneša CDC. Daugelis mirtingumo nuo nuskendus galima išvengti, laikantis pagrindinių saugos taisyklių plaukioti baseinams ir natūraliems vandens telkiniams.

Sužinok, kaip plaukti

Amerikos pediatrijos akademija pritaria oficialiai plaukiojantiems nurodymams daugumai vaikų nuo 4 metų amžiaus. Paaugliai ir suaugusieji, kurie nežino, kaip plaukti, turėtų išmokti tai daryti ir riboti vandenį ar maudytis tik sekliame vandenyje ir esant gelbėtojui.

Prižiūrėkite vaikus

Vaikams niekada neturėtų būti leidžiama plaukti be priežiūros suaugusiems. “MedlinePlus” praneša, kad skandinimas gali įvykti greitai ir tyliai tiek, kiek 2 colių vandens. CDC praneša, kad dauguma atsitiktinių 1-4 metų amžiaus vaikų nusileidimų susidaro gyvenamuosiuose baseinuose, ir dauguma šių aukų buvo pastebėti mažiausiai prieš penkias minutes anksčiau, kai globoja bent vienas tėvas. Suaugusieji, prižiūrintys vaikus, turėtų likti budrūs, budrūs ir niekada nenusileisk ir netrukdomi.

Plaukti tik tuomet, kai gelbėtojas dirba

Plaukdami vandens telkiniais, išskyrus gyvenamuosius baseinus, plaukite tik tada, kai gelbėjimosi budas ir plaukiojimo zonos. Vaikų ir jaunuolių tėvai turėtų atidžiai prižiūrėti savo vaikus net esant situacijoms, kai yra gelbėtojas. Visi plaukikai turėtų laikytis plaukimo taisyklių tam tikroje aplinkoje ir laikytis gelbėtojų nurodymų.

Negalima plaukti pagal narkotikų ar alkoholio poveikį

Netgi stiprūs plaukikai gali pasiduoti alkoholio ir narkotikų poveikiu vandenyje. Vieno ar abiejų padarinių poveikis rimtai pažeidžia vertinimą ir koordinavimą bei padidina sužalojimo ar skendimo pavojų.

Kaip patraukliai, nes tai gali būti sugauti kurį laiką vienintelis kieme baseinas, apleistas ežeras ar vandenynas, to nedarykite. Nelaimingi atsitikimai įvyksta net ir jauniems, stipriams, sveikiems asmenims, kurie yra geri plaukikai. Visada plaukite su bičiuliu gyvenamuosiuose baseinuose, o gelbėtojas yra bet kuriame kitame baseine ar vandens telkinyje.

Niekada neplaukite

Niekada neplaukite per griaustinį. Vadovaudamiesi gelbėtojo instrukcijomis, kad išeitumėte iš baseino. Jei maudytis gyvenamajame baseine, nedelsdami išeikite iš vandens, kai išgirsite griaustinį. Žaibas dažnai smūgiaja vandeniu, o vanduo atlieka elektros energiją. Jei plaukiate ir žaibo smūgis, galite rizikuoti sunkiu sužalojimu ar mirtimi.

Neplaukite per lietus

Negalima pasinerti į priekį į seklių arba tamsų vandenį ar neaiškios gylio vandenį. Nardymas sekliame vandenyje gali sužeisti ir nuskęsti. Nardymas į tamsų vandenį, pavyzdžiui, tvenkinius, karjerus ar ežerus, nežinant gylio ar povandeninės aplinkos, yra pavojingas. Uolos ir kiti vandens objektai kelia pavojų. Geriausia pirmiausia patekti į vandens pėdsaką.

Kaip linksmina plaukti su draugais ar šeima, susilaikykite nuo žirgų lenktynių, tokių kaip dunking, pakabinti ant kažko ar leisti jiems pakabinti ant jūsų esant vandenyje. Jodinėjimas gali sukelti žalą vandenyje, todėl padidėja skendimo pavojus.

Amerikos pediatrijos akademija įspėja, kad pripučiami žaislai, plaustai, oro čiužiniai ir vandens sparnai niekada neturėtų būti naudojami kaip vaikų gelbėjimo prietaisai ir kad turėtų būti naudojamos tik JAV kranto apsaugos aprobuotos gelbėjimosi liemenės ir gyvybės drabužiai. Plaukiojant laivą, net arti žemės, visada dėvėkite patvirtintą gelbėjimosi liemenę.

Suaugusiems, ypač tiems, kurie yra tėvai ar kurie rūpinasi vaikais, gera idėja išmokti pagrindinę pirmąją pagalbą ir CPR. Gelbėjimo priemonės gali reikšti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties, ypač šeimoms su gyvenamaisiais baseinais. CDC rekomenduoja keturkampius baseinų tvorus mažiausiai 4 pėdų aukštyje su savarankiškai užsidarančiais, savarankiškai užsidarančiais vartais, kuriuos neįmanoma pasiekti vaikams ir kurie atveriami į išorę.

Venkite nardymo “Headfirst”

Susilaikyk nuo “Horseplay” vandenyje

Naudokite tinkamus flotacijos įrenginius

Pirmosios pagalbos, CPR ir baseinų tvoros