25 nėštumo požymiai

Apžvalga

Nėštumo metu yra daugybė pokyčių, kuriuos galite tikėtis išgyventi, nes jūsų kūdikis vystosi ir jūsų organizmas pasirenka gimdymą ir motinystę. Nors jums gali nepasireikšti visi nėštumo požymiai, tikėtina, kad jūs patirsite daugelio jų.

Makšties simptomai ir klinikiniai požymiai

Vienas iš akivaizdžių nėštumo požymių yra praleistas laikotarpis. Kartais moteriai gali būti sunku implantuoti kraujavimą, kuris atsiranda šešių ar dvylikos dienų laikotarpiu po kontracepcijos, tačiau trumpalaikis kraujavimas yra nėštumo požymis. Makšties išskyros yra įprasta nėštumo metu, tačiau, jei jūsų išskyros tampa nemaloniais kvapais ar krauju sergantiems žmonėms, kelionė į gydytoją yra pagrįsta, nes tai gali būti nėštumo komplikacijų požymiai. Ovuliacijos metu galite šiek tiek padidinti kūno temperatūrą. Toks temperatūros pakilimas išliks ovuliacija praeityje. Kai pastojote, jūsų organizmas pradeda gaminti žmogaus chorioninį gonadotropiną (hCG). Yra šlapimo tyrimai ir kraujo tyrimai, kuriais galima patvirtinti šio hormono buvimą. Jūsų makštis ir gimdos kaklelis vystosi melsvai atspalvio. Maždaug devynių ar dešimties savaičių nėštumo metu praktikantas dažniausiai gali išgirsti jūsų kūdikio širdies plakimą, naudojant Doplerio prietaisą. Ultragarsas arba sonograma suteikia jums galutinį įrodymą, kad koncepcija įvyko. Jau 22 dienas po kontracepcijos ultragarso metu gali būti stebimas vaisiaus širdies plakimas.

Skausmai, skausmai ir nuovargis

Nėštumas gali sukelti silpną ir patinę krūtinę. Be to, jūsų areolas gali tapti pastebimai tamsesni. Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu gali sukelti galvos skausmą, kuris gali trukti visą nėštumą. Nestiprus nugaros skausmas, panašus į skauda raumenį, yra dažnas. Šis dubens raiščių ištempimas atsiranda, kai raumenys, palaikančios gimdą, pradeda ruožas, kad tilptų nėštumas. Kadangi svorio centras keičiasi, kad atitiktų nėštumą, nugaros skausmai gali tapti problema. Pradedant praėjus vienai savaitei po kontracepcijos, gali pasireikšti didelis nuovargis. Šis nuovargis yra didesnio energijos, vartojamo placentos ir vaisiaus augimui, rezultatas.

Purškimas, šlapinimasis, spuogai ir žarnos pokyčiai

Vandens sulaikymas gali sukelti išsipūsti. Sveiko maisto vartojimas gali padidinti šį nėštumo požymį. Per pirmąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą jūs dažniausiai darysite keliones į vonios kambarį. Per pirmąjį trimestrą padidėjęs šlapinimasis yra padidėjusių hormonų rezultatas. Per trečiąjį nėštumo trimestrą padidėjęs šlapinimasis yra dėl šlapimo pūslės slėgio, kurį sukelia jūsų kūdikio nuleidimas. Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu gali sukelti spuogų vystymąsi. Tai gali atsirasti ant veido ar kūno. Jūsų burnoje gali pasireikšti per didelė seilėtekio koncentracija arba metalo skonis. Kai pasireiškia šie požymiai, jie paprastai lieka visą nėštumą.

Pykinimas, vėmimas, cravings ir aversijos

Pykinimas ir vėmimas, kurie taip pat žinomi kaip rytinės ligos, dažniausiai prasideda nuo šeštojo iki aštuntosios nėštumo savaitės. Nėštumas taip pat gali sukelti tam tikrų maisto troškimą, tačiau maisto nerimas taip pat dažnas. Maistas negerai atsiranda, kai jums nepatinka patiekiami maisto produktai. Kai kurios nėščios moterys patiria būklę, vadinamą pica, kuriam reikalinga medicinos pagalba. Tai troškimas ne maisto prekių, tokių kaip nešvarumai, molis ar krakmolas.

Gali praeiti maždaug 20 savaičių nėštumo metu, jūs galite pradėti jausti vaisiaus judesius. Tai yra lengvi triukšmingi pojūčiai, kurie gali jaustis kaip skruzdėlės drugeliai. Kūdikiui augant, galite pastebėti, kad jūsų liemens lygis plečiasi. Nėštumo pradžioje šis išsiplėtimas gali būti panašus į pilvo pūtimą. Nėštumo laikotarpiu, ypač skrandyje, krūtinėje ir sėdmenose, dažniausiai pasitaiko odos išsiplėtimas. Placenti ir kūdikis reikalauja, kad pilvo srityje padidėtų kraujas. Tai pašalina kraują nuo likusio kūno, kuris gali sukelti galvos skausmą. Jūsų plaukai gali augti greičiau ir storesnės nėštumo metu. Tačiau tai taip pat gali sukelti plaukų augimą nepageidaujamose vietose, tokiose kaip veido, krūtų ar skrandžio. Linea nigra yra tamsi linija, kuri yra nėštumo metu. Ši linija prasideda nuo pilvo mygtuko iki gaktos kaulo.

Kaip tavo nėštumas progresuoja