5 dalykus, kuriuos reikia žinoti apie negyvą odą burnos viduje

Jei esate rūkalius ir pastebėjote, kad nugaroje esanti burna praranda negyvą odą, neturėtumėte nustebti. Riebalai pasikeičia vartojant tabaką. Gleivinės ertmę sudaro sluoksniai plokščios skalės ląstelių, vadinamų plakamuoju epiteliu. Tabako naudojimas gali paveikti paviršinį epitelią, dėl kurio pasikeičia audinių išvaizda. Gali susitraukti, nes padidėja pigmentacija, taip pat dirgina. Taip pat gali būti sudirgusi kraujagyslių liaukos ant kieto gomurio. Yra didesnė dantų problemų ir burnos vėžio rizika. Galbūt norėsite nedelsdami pranešti savo gydytojui ar dantų gydytojui.

Taip pat yra įmanoma, kad dantų pasta ir burnos gausa, turtinga alkoholio kiekiu, gali sugadinti sluoksnius nuo skruostų ir dantenų. Galbūt alergija dantų pasta. Taigi, jei esate įpratęs vartoti didelį alkoholio kiekį savo burnos skalavimui arba dantų valymui, galbūt norėsite pereiti prie kažko mažiau griežto. Jūsų dantų gydytojas turėtų sugebėti rekomenduoti tikrai gerą dantų pastą ar burnos skalbimą, kuris yra malonus ir švelnus burnoje.

Gali būti, kad gali būti klaida, sukelianti negyvos odos simptomus. Turėtumėte žinoti, kad liga sergantys mikrobai gali plisti tiesioginiu sąlyčiu su seilėmis arba krauju iš burnos arba netiesiogiai kontaktuodami su seilėmis arba krauju užterštu paviršiumi, įskaitant rankas ar lūpas, lašintuvų infekciją nuo kosulio, čiauduliavimo ar net normalios kalbos. Netgi ore esantys mikrobai gali patekti į jus, kai įkvėpiate, nurykite arba per akis, nosį, burną ir odą. Oralinis seksas gali skleisti tokias ligas kaip gonorea, sifilis, chlamidija ir mononukleozė. Net virusinės ligos, tokios kaip hepatitas B, herpesas, gingivostomatitas ir kiti, gali pradėti vartoti per burną. Jūsų gydytojas gali tiksliai diagnozuoti, kokia negyvoji oda burnoje tikrai yra.

Tam tikri vaistai, tokie kaip ciklosporinas, buvo susiję su dantenų peraugimu. Jei esate vaistas, galbūt chemoterapija sukelia greitą burnos odos ląstelių apykaitą. Kalcio gleivinė gali sudaryti bakterijų, grybelinių ir virusinių kamienų infekcijos plotus. Vėžiu sergantiems pacientams, sergantiems kaulų čiulpų spinduliuotės, kurie serga lėtinės periodonto ligos, gali pasireikšti burnos odos pokyčiai, vadinami mukozitu. Jūsų gydytojas turėtų galėti pasiūlyti keletą būdų, kaip užtikrinti burnos higieną.

Ekspertai rekomenduoja valyti dantis du kartus per parą standartine fluorido dantų pasta. Pakeiskite savo dantų šepetėlį kas keletą mėnesių. Nepamirškite valyti tarp dantų su siūleliu, kad pašalintumėte plokštelę ir maisto dalis tarp dantų ir dantenų. Antibakterinės burnos skalavimai ir fluoridinės dantų pastos palaiko užkrėstus mikrobus. Jei gydydamiesi profesionaliu valymo arba stomatologijos tyrimu reguliariai atliksite apsilankymą, jūsų dantų gydytojo rekomendacijomis bus sumažintas gingivito arba danties žlugimo pavojus. Žinoma, fluorido dantų pasta nėra vaikams iki 6 metų amžiaus. Pirkite tik akredituotus arba profesionaliai patvirtintus odontologijos prietaisus ir burnos higienos produktus. Gera idėja yra atsisakyti rūkymo ar alkoholio, subalansuoti mitybą ir riboti tarpdurių užkandžius.