Anglies pėdsakų apibrėžimas vaikams

Jūs paliekate pėdsaką, kai vaikščiate smėliu, purvu ir kai turite šlapias kojas. Jūs taip pat palikite ką nors vadinamą anglies pėdsaką. Jūs negalite matyti savo anglies pėdsakų, tačiau galite paaiškinti savo vaikui, kaip jis veikia žemę ir palieka ženklą, panašų į smėlio ir purvo.

Apibrėžimas

Kai jūs naudojate iškastinį kurą, pavyzdžiui, šildymo alyvą, kad jūsų namuose būtų šiltas ar benziną savo šeimos automobiliui, šie dalykai sukuria anglies dioksidą, dar vadinamą CO2. Anglies dioksidas vadinamas šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis. Daugelis mokslininkų mano, kad šiltnamio efektą sukeliančios dujos daro žemę per šilta. Jūsų anglies pėdsakas yra bendras jūsų sukuriamo CO2 kiekis. Didelis anglies pėdsakas yra blogas planetai.

Anglies dioksidas yra energijos šaltinis

Kiekvieną kartą, kai naudojate energiją iš iškastinio kuro, sukuriate CO2 ir padidinsite anglies pėdsaką. Pagalvokite apie CO2 kaip apie energijos nuostolius. Tai, kas lieka po to, kai naudojate iškastinį kurą. Kiekvieną dieną kuriate anglies dioksidą.

Elektra

Pasak aplinkos apsaugos agentūros, kuri yra vyriausybės dalis, kuri užtikrina, kad mūsų aplinka būtų rūpinamasi, elektros energija, kurią naudojate namuose, sukuria didžiausią savo anglies pėdsako dalį. Nors elektros energija nekelia šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kai ją naudojate, elektrinės gamina elektros energiją. Elektrinės, naudojančios anglį, kad gaminant elektros energiją, sukurtų daugiausia CO2. Kitas yra iškastinio kuro rūšis.

Šildyk savo namus

Žiemą palaikantis šiltas yra antras didžiausias CO2 šaltinis, o tai padidina anglies pėdsaką. Jūsų namas, greičiausiai, naudoja iškastinius degalus, tokius kaip aliejus, gamtinės dujos ar elektra, kad jus šiltų. Jūsų namo CO2 kiekis priklauso nuo jūsų naudojamo kuro rūšies ir nuo to, kiek didelis nustatysite termostatą. Jūs taip pat pridedate savo anglies pėdsaką, kai paleidžiate oro kondicionierių, kad vasarą išliktumėte atvėsti.

Kiti anglies dvideginio šaltiniai

Kai jūsų šeima naudoja jūsų automobilį, ji padidina jūsų šeimos anglies pėdsaką. Taip yra dėl to, kad automobilis naudoja benziną ir gamina CO2 kaip atliekas. Autobusai, traukiniai ir lėktuvai taip pat gamina CO2. Jūsų šiukšliadėžė taip pat padidina anglies pėdsaką. Vyriausybė apskaičiavo, kad kiekvienas šiukšles, įdėtas į šiukšliadėžę, kainuoja vieną svarą šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Taip atsitinka, nes laikui bėgant šiukšlių susidaro CO2 ir metanas, dar vienas šiltnamio efektą sukeliančių dujų tipas.

Geriausias būdas mažinti anglies pėdsaką yra mažiau elektros energijos ir mažiau iškastinio kuro naudojimas. Būtinai išjunkite kompiuterį, televizorių ir žibintus, kai nenaudojate jų. Žiemą sumažinkite temperatūrą savo namuose ir pakelkite ją vasarą. Vaikščiokite ir nuvažiuoti, kai jūs galite vietoj automobilio ar autobuso. Sumažinkite šiukšlių kiekį, kurį sukursite, perdirbdami ir pakartotinai naudodami daiktus.

Jūsų anglies pėdsako mažinimas