Ar centro vitaminai nėštumo metu yra kenksmingi?

Nors paprastai yra saugu vartoti be recepto vitaminų papildą nėštumo metu, visada geriausia pasirinkti vieną specialiai sukurtą nėščioms moterims. “Centrum” vitaminai, nors ir naudingi kitose situacijose, nėra skirti nėštumo metu. Kreipkitės į savo gydytoją, kad vartojate daugiau galimybių, kurios geriau atitiktų jūsų poreikius nėštumo metu.

Nėščios moterys turi skirtingą rekomenduojamą maistinę pašarą ar RDA, vitaminų ir mineralų, nei kiti. Kai esate nėščia, jūsų RDA yra nuo 750 iki 770 mcg vitamino A, 5 mkg vitamino D, 15 mg vitamino E, 65-75 mg vitamino C, 1,4 mg tiamino ir riboflavino, 18 mg niacino, 1,9 mg. Piridoksino ir 600 mikrogramų folio rūgšties; mineralų RDA nėštumo metu yra nuo 1000 iki 1300 mg kalcio, 27 mg geležies ir nuo 11 iki 12 mg cinko. Tačiau konkreti suma, reikalinga kiekvienam vitaminui ir mineralui, priklauso nuo jūsų amžiaus ir bendros sveikatos. Nustatant, kiek konkretaus vitamino ar mineralo reikia, rekomenduokite savo gydytojo rekomendacijas.

Jūs taip pat turite kitokį toleruojamą viršutinį suvartojamo kiekio lygį arba UL, o kiti esate nėščia. Tai yra didžiausias vitaminų ar mineralų kiekis, kurį galite saugiai vartoti per dieną, nesukeliant nepageidaujamo šalutinio poveikio rizikos. UL lygiai yra nuo 2800 iki 3000 mcg per dieną vitamino A, 50 mcg per dieną vitamino D, 800-1000 mg dienos vitamino E, 1800-2000 mg vitamino C, 30-35 mg niacino, 80-100 Mg piridoksino, 800-1000 mg folio rūgšties, 2,500 mg kalcio, 45 mg geležies ir 34-40 mg cinko. Riboflavinas ar tiaminas nėra nustatytas UL.

Riebaluose tirpūs vitaminai, tokie kaip vitaminai K, D, E ir A, yra laikomi organizme. Vandenyje tirpių vitaminų, tokių kaip vitaminai B ir vitaminas C, reguliariai išsiskiria iš jūsų kūno ir reikia nuolat pakeisti. Tai reiškia, kad riebaluose tirpių vitaminų perdozavimas yra daug lengvesnis nei vandenyje tirpstančių vitaminų. Tačiau, nors itin svarbu vengti riebaluose tirpių vitaminų vartojimo, turėtumėte stebėti ir jūsų bendrą vandenyje tirpių vitaminų kiekį. Nors jūsų kūnas nuleidžia nereikalingus vandenyje tirpstančių vitaminų kiekius, jie vis dar gali sukelti erzinantį poveikį virškinimo sistemai. “Centrum” vitaminų papildai apima tiek riebaluose tirpių vitaminų, tiek vandenyje tirpių vitaminų kiekvienoje tabletėje. Dėl to perdozavimas gali būti didesnis nei vitaminų papildai, kurių sudėtyje yra tik vandenyje tirpių vitaminų.

Centrum vitaminų vitaminų ir mineralų kiekis priklauso nuo konkretaus produkto. Tačiau dauguma “Vitrum” vitaminų papildų neužtikrina pakankamai daugelio vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurių reikia nėštumo metu, ypač folio rūgšties, geležies ir kalcio. Jie taip pat gali suteikti per daug kitų vitaminų ar mineralų. Pavyzdžiui, originalūs Vitrum vitaminų papildai turi 3500 TV vitamino A. Nors tai yra mažesnis negu vitamino A UL nėštumo metu, jis gerokai viršija RDA. Jei dieta turėtumėte vartoti didelius vitamino A kiekius, šio vitamino papildo vitamino A kiekis gali padidinti bendrą vartojimą per UL. Kai kuriuose “Centrum” vitaminuose taip pat yra papildomų ingredientų, tokių kaip ženšenis ir ginkmedžio milofas, kurių nėštumo metu nebuvo įrodyta, kad jie saugūs. Dėl šios priežasties nėštumo metu Centrum neturėtų vartoti vitaminų.

Rekomenduojamas dienos pašalpas

Toleruojantys viršutiniai įsiurbimo lygiai

Riebaluose tirpi Vitaminai Vs. Vandenyje tirpi vitaminai

Centrum vitaminų kiekiai