Ar mėlynės blogos dietos?

Nesvarbu, ar esate dietos svorio netekime ar laikydamiesi priežiūros plano, mėlynės supakuojamos naudos, palaikančios sveiką mitybą ir gali padėti numesti svorį. Jie yra be riebalų, turtingi maistinių medžiagų kiekiai ir 1 puodelio patiekalas turi mažiau kalorijų nei kai kurie kiti mėgstami vaisiai. Tačiau yra vienas įspėjimas: laikykitės nuo saldžiųjų mėlynių.

Viename puodelyje šviežių mėlynių yra 84 kalorijos, tai yra mažiau nei viena didelė obuolių, vidutinio kriaušių, bananų ar puodelio vyšnių. Mėlynės taip pat palaiko dietą, nes jos yra mažai energijos tausojančios maisto. Energijos tankis matuoja kalorijas grame maisto. Mažai energijos suvartojančių maisto produktų pasirinkimas yra tai, kad lengviau laikytis dietos, nes galite valgyti didesnę dalį, bet vis tiek mažinti kalorijas. Didelis vandens ir pluošto kiekis mėlynės yra atsakingas už jų mažos energijos tankį.

Pluoštas yra pagrindinė jūsų širdies ir kraujagyslių ir virškinimo trakto sveikatos maistinė medžiaga, taip pat palaiko svorio kritimą. Skaidulyje skaidulos sugeria drėgmę, padidina maisto kiekį ir leidžia jums jaustis pilnai. Tai taip pat sulėtino skrandžio ištuštinimą, o tai reiškia, kad maistas ilgiau laikosi jūsų skrandyje, todėl jaučiatės ilgiau. Vienas puodelis šviežių mėlynių turi apie 4 gramus skaidulų, arba 14 procentų moterų ir 9 procentų rekomenduojamų vyrų per parą.

Apriboti kalorijas kartais sukelia maistinių medžiagų trūkumas ir vangumas. Mėlynės neleis jus nė vienu aspektu. Kiekvienoje puodelio šviežių uogų yra 21 gramai visų angliavandenių, visų pirma natūralaus cukraus pavidalu. Šis cukrus suteikia jums energijos, nesukeliant cukraus kiekio kraujyje, nes tirpių skaidulų kiekis sumažina cukraus srautą į kraują. Toje pačioje dalyje yra ne mažiau kaip 16 procentų rekomenduojamos paros dozės antioksidantų vitamino C ir ne mažiau kaip 24 procentus dienos dozės vitamino K. Jūs taip pat gausite 4-8 procentus vitaminų B, kurių jūsų organizmas turi metabolizuoti angliavandenius į Energija.

Tyrimai rodo, kad augalinės medžiagos mėlynės, vadinamos flavonidais arba polifenoliais, gali padėti mažinti svorį. Tiesiog nepamirškite, kad moksliniai tyrimai buvo atlikti su “lab” pelėmis, ir reikia tolesnių tyrimų, siekiant patikrinti žmonių galimybes. Teksaso moterų universiteto mokslininkai paskelbė savo studiją 2012 m. Gegužės mėn. Žurnalo “Medicinal Food Journal” žurnale. Jų rezultatai rodo, kad mėlynių polifenoliai gali slopinti riebalų ląstelių vystymąsi.

Mėlynės nėra tokios pat naudingos, kai jas perkate, saldinamos arba pridedate cukraus prie šviežių uogų namuose. Šaldytos saldintos mėlynės ir mėlynės, konservuotos lengvame sirupe, beveik tris kartus daugiau cukraus nei šviežios mėlynės. Pernelyg didelis cukraus kiekis greitai kaupiamas kaip riebalai, jei jis nėra sunaudotas energijos. Priedas cukraus taip pat turi didelį poveikį kalorijų. Abiejų rūšių mėlynės yra apie 200 kalorijų 1 puodelio.

Valgyk daugiau, gaunate mažiau

Jaustis ilgiau

Gaukite energijos ir maistinių medžiagų

Galimos papildomos naudos

Venkite pridedamo cukraus