Avižiniai kruopos maistingi?

Nepaisant to, kad jūs negalite galvoti apie avižą už garstyčių dubenėlių iš avižinių arba avižinių razinų slapukų, iš tikrųjų jie naudojasi virtuvėje. Avižiniai kruopos – dar vienas nepažeistų, raukšlių avižų grūdų pavadinimas – daro sveika papildai savo dietą. Kaip ir kiti sveiki grūdai, jie padeda kovoti su 2 tipo diabetu ir širdies ir kraujagyslių ligomis. Naudokite avižinius kruopus savo virimo metu, kad gautumėte naudos sveikatai dėl jų pluošto ir mineralų kiekio.

Mitybos pagrindai

Kiekviena avižinių kruopų patiekalė – 1/4 puodelio žalios arba apytikriai 1 puodelio virtos – yra 152 kalorijos ir suteikia 8 procentus dienos kalorijų suvartojimo 2000 kalorijų dietoje. Kruopos suteikia 6 gramus baltymų vienoje porcijoje, kuri padeda išlaikyti sveiką audinį ir stiprią imuninę sistemą. Servetėlės ​​kruopos taip pat yra 26 gramų angliavandenių, įskaitant 4,1 gramų maistinių skaidulų. Šie angliavandeniai skatina aktyvų gyvenimo būdą ir suteikia energijos, reikalingos smegenų funkcijai, o jų pluošto kiekis sumažina jūsų širdies ir kraujagyslių ligų sukeliamą tikimybę. Pasak Medicinos instituto, vienoje porcijoje avižinių kruopų pluoštas sudaro 11 proc., Palyginti su paros rekomenduojamu plaučių vartojimu vyrams ir 16 proc. Moterų.

Geležis ir fosforas

Avižiniai kruopos suteikia naudingų mineralų – įskaitant geležį ir fosforą – savo mitybą. Tiek geležis, tiek fosforas sudaro gerai sveikai būdingų junginių komponentus. Fosforas įtraukiamas į jūsų DNR, kaulų mineralinį audinį ir ATP – energijos šaltinį, o geležis yra įtraukta į hemoglobino ir mioglobino du baltymus, kuriuos reikia transportuoti ir laikyti deguonį. Pasak Medicinos instituto, kiekvienoje avižinių kruopų porcijoje yra 204 miligramai fosforo arba 29 procentai jūsų rekomenduojamos paros dozės. Kruopos taip pat teikia 1,8 miligramus geležies vienoje porcijoje – atitinkamai 10 ir 23 procentai rekomenduojamų paros dozių moterims ir vyrams.

Cinkas ir varis

Avižiniai kruopos taip pat siūlo antioksidacines naudą dėl jų cinko ir vario kiekio. Abi mineralinės medžiagos apsaugo jūsų audinius nuo laisvųjų radikalų, kurie kitaip pakenktų jūsų DNR, prisidedant prie genetinių mutacijų ir ligų. Cinkas taip pat vaidina svarbų vaidmenį imuninei funkcijai, o varis palaiko nervų sistemos sveikatą. Kiekviena avižinių kruopų porcija siūlo 244 mikrogramus vario – 27 procentus rekomenduojamos paros dozės, atsižvelgiant į Medicinos institutą, taip pat 20 ir 15 procentų rekomenduojamo dienos cinko suvartojimo atitinkamai moterims ir vyrams.

Avižinių kruopų pridėjimas į dietą

Avižiniai kruopai užtrukti daug ilgiau, negu valcuotų ar plieno supjaustytų avižų, – iki valandos – todėl jie geriausiai tinka nešvariems pusryčiams, o ne greitam valgiui, prieš pradedant šokinėti į savo kasdienį šlifavimą. Išbandykite juos papildytais šviežiais uogomis, pjaustytais bananais ir pekanais. Arba naudokite avižinius kruopos grūdų salotose. Sumaišykite kruopas su džiovintomis spanguolėmis, pjaustytais džiovintomis figomis ir apelsinų bei mėtos padažu arba sumaišykite su keptais graikiniais riešutais, supjaustytu lapuku, skrudintų morkų ir pastarnokų gabalėliais bei klevų ir garstyčių vinigrettu. Jūs taip pat galite pjaustyti kruopas savo maistui arba maišytuvui, jei norite pagaminti iš austų pagaminto plieno.