Burokėlių šalutinis poveikis

Apžvalga

Burokėlių sultys yra naudojamos daugeliui tikslų, nuo afrodiziazinio naudojimo iki pratybų, skirtų palaikyti kepenų ir akių sveikatą. Priede yra daug vitamino C, magnio, mangano, kalio, bioflavonoidų ir beta karotino. Koncentruotas burokėlių ekstraktas, vadinamas betainu, imamas siekiant maksimaliai padidinti kepenų detoksikaciją, skatinti natūralią hormonų gamybą organizme, skatinančią gerovės ir atsipalaidavimo jausmus bei pašalinti per didelį homocisteino kiekį šlapime ir kraujyje. Homocisteinas susijęs su didesniu širdies ligų pavojumi. Abi burokėlių formos gali turėti šalutinį poveikį.

Geležies ir vario sąlygos

Reikia vengti per daug burokliu vartojančių žmonių, sergančių hemochromatosze ar Wilsono liga, nes gali atsirasti varis ir geležies kaupimasis, rekomenduoja Drugs.com. Hemochromatosis yra geležies perkrovos forma, o Wilsono liga yra sutrikimas, kuris neleidžia žmogaus organizmui atsikratyti perteklinio vario, pagal Nacionalinės virškinamojo trakto ligų informacijos centrą.

Beeturia

Pasak Britanijos medicinos žurnalo, nuo 12 iki 14 procentų gyventojų raudonojo šlapimo ir kraujo spalvos sunaudoja burokėliai. Pasak “Drugs.com”, tokia spalva, žinoma kaip “beeturia”, neturi aiškios pasekmės.

Sąveika

Betaine dažniausiai turi lengvų šalutinių poveikių, kurie apima pykinimą, skrandžio sutrikimus ir viduriavimą, pagal UMMC. Tačiau žmonėms, kuriems yra inkstų liga, reikėtų vengti betaino, nes jis gali padidinti bendrą cholesterolio kiekį, kai jis vartojamas kartu su folio rūgštimi ir vitaminu B6. Paprastai žmonėms rekomenduojama vartoti betainą kartu su šiais vitaminais ir vitaminu B12. Nutukę ar antsvorio turintys žmonės taip pat turi pasitarti su gydytoju prieš pradėdami vartoti betainą, nes tai gali padidinti cholesterolio kiekį. Žmonėms, sergantiems inkstų liga, reikia apsvarstyti galimybę vartoti betainą su sveikatos priežiūros specialistu, pataria UMMC.

Nėštumas

Pasak Mayo klinikos, nėščios moterys turi atsargiai kreiptis į betainą, nes ji turi “C” įvertinimą nėštumo metu. Toks įvertinimas reiškia, kad tyrimai su gyvūnais parodė neigiamą poveikį arba kad nėra tinkamų tyrimų nėščioms moterims. Trūksta informacijos apie slaugos ar nėščių moterų reguliariai naudojamą burokėlių saugumą, teigia “Drugs.com”.