Naudos iš česnako tablečių

Apžvalga

Česnakai yra žinomi visų pirma kaip populiarus maisto prieskonis, tačiau jis taip pat mediciniškai vartojamas jau šimtmečius. Vaistinis preparatas vartojamas senovėje Egipte, ir šiandien jis vis dar naudojamas medicinoje dėl įvairių negalavimų ir sunkių sveikatos sutrikimų. Tyrimas apie jo poveikį organizmui tęsiamas. Prieš naudodamiesi česnakinėmis tabletėmis visada pasitarkite su patikimu sveikatos specialistu, kad pagerintumėte savo sveikatą.

Cholesterolio kiekio mažinimas

Remiantis MedlinePlus, česnako piliulės gali mažinti tiek mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį – MTL ar blogą cholesterolio kiekį, tiek bendrą cholesterolio kiekį. Šis poveikis buvo įrodytas keliuose medicinos tyrimuose, tačiau poveikis gali būti tik trumpalaikis. Be to, poveikis česnakui dėl gero cholesterolio – didelio tankio lipoproteinų ar DTL nėra žinomas. Didelis cholesterolio kiekis yra rimta sveikatos būklė. Negalima savigydyti su česnako piliulėmis, nebent tai yra patikimo sveikatos priežiūros specialisto priežiūra.

Colds gydymas ir prevencija

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, dar viena potenciali česnako piliulių nauda yra gydyti ir užkirsti kelią peršalimui. Atlikus tyrimą nustatyta, kad žmonės, kurie šaltojo sezono metu gavo česnakinius papildus, sukėlė mažiau peršalimo, o šalčio simptomai išsiskyrė greičiau nei kitose.

Vėžio prevencija

Remiantis MedlinePlus, kai kurie medicininiai tyrimai rodo, kad reguliarus česnako ar česnako piliulės vartojimas gali būti naudingas tam tikrų vėžio formų, ypač kolorektalinio ir skrandžio vėžio, gydymui arba prevencijai. Tačiau dideli, išsamūs ir gerai suplanuoti tyrimai dar nebuvo atlikti, o česnako poveikis vėžiui nėra visiškai suprantamas. Vėžys yra gyvybei pavojinga būklė, kuri neturėtų būti savarankiškai gydoma česnakais ar kitais papildais, nebent rūpestinga sveikatos priežiūros specialistė.

Gydant aukštą kraujospūdį

Remiantis Mičigano universiteto sveikatos sistemos duomenimis, keli tyrimai parodė, kad nuolatinis česnako tablečių vartojimas gali sumažinti kraujospūdį mažu kiekiu. Tačiau, norint, kad tai būtų naudinga gydyti, reikia daugiau tyrimo dėl didesnių populiacijų. Aukštas kraujospūdis yra rimta sveikatos būklė, kurios negalima gydyti savimi. Pasikalbėkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti jį, kad sumažintumėte kraujospūdį.

Kartais rekomenduojama naudoti česnakines tabletes kaip gydymą, kuris padės užkirsti kelią širdies priepuoliui, ypač žmonėms, kuriems yra žinoma širdies liga. Tačiau MedlinePlus praneša, kad nežinoma, ar tai gali būti naudinga žmonėms, kurie jau patyrė širdies priepuolį. Prieš vartodami česnaką, visada pasitarkite su kvalifikuotu medicinos specialistu, kad išvengtumėte širdies smūgio ar gydytų širdies ligas.

Užkirsti kelią širdies priepuoliui

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kadangi česnakai turi antibakterinių savybių, jis buvo rekomenduojamas gydant Helicobacter pylori bakterijų sukeltas skrandžio opos. Tačiau keliuose tyrimuose nustatyta, kad česnako piliulės neturi pastebimo skrandžio opų poveikio. Nenaudokite česnako tablečių, kad galėtumėte gydyti opa, prieš tai nedelsdami kreipkitės į gydytoją apie galimą riziką ir naudą.

Spazmai