Naudos vietos žaliavos medus

Alergijos apsauga

Medus yra daug daugiau nei saldiklis. Jis buvo naudojamas amžių gydymui ir atjauninimui. Dauguma parduotuvėse parduotų medų buvo šildomi ir tepami. Šis apdorojimas naikina daugelį fermentų ir naudingų junginių, kurie daro žaliavinį medį tokį maistingą. Reguliarus medus dažnai atrodo aiškus ir syrupas. Žalioji medus nebuvo apdorota šiluma, jos dažnai yra daugiau sviestmedžio, kietos ir nepermatomos nei pasterizuoto medaus, dažnai yra “švelniai” arba mažų bičių vaško gabalėlių. Jis visiškai paliekamas natūralioje būsenoje, todėl jame yra žiedadulkių, fermentų, antioksidantų ir daugelio kitų naudingų junginių, kuriuos mokslininkai tik pradeda sužinoti. Būkite tikri, kad vaikui iki 12 mėnesių neturite medaus, žalio ar apdoroto.

Antioksidantai ir Phytonutrients

Kai kurie tyrimai patvirtina teoriją, kad vietinis medus, gautas kuo arčiau jūsų gyvenamosios vietos, gali padėti sukurti imunitetą nuo sezoninių alergijų. Šios idėjos palaikymui nėra daug mokslinių tyrimų, tačiau daugelis teigia, kad medaus naudojimas tokiu būdu suteikia alergijos šaltinį. Alergiją sukelia nuolatinis to paties alergeno poveikis laikui bėgant. Net jei tam tikras augalas savaime nėra alergiškas, jis gali tapti labai alergiškas, jei praleidžiate daug laiko toje pačioje aplinkoje kaip augalas. Medumi, pagamintu iš bičių šalia alerginio augalo, bus nedidelis šio augalo žiedadulkių kiekis. Šis medus bus keletą mėnesių veikiantis kaip tam tikros rūšies vakcina, jei jos imamas mažais kiekiais – keli arbatiniai šaukšteliai per dieną, ir gali suteikti atleidimą nuo sezoninių žiedadulkių alergijų. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad MedlinePlus – JAV nacionaliniai sveikatos institutai įspėja prieš žaliavinio medaus vartojimą, nes, kaip ir kiti žalieji maisto produktai, tai gali būti galimas apsinuodijimo maistu šaltinis.

Virškinimo pagalba

Medus taip pat yra daug galingų antioksidantų ir vėžio mažinančių fitoneutrinių medžiagų, kurias galima rasti propolyje, arba medaus klijai, kuriuos bitės naudoja sterilizuojant avilį. Žalia medus turi kai kuriuos iš šių junginių, o pasterizuoto medaus nėra.

Vitaminai ir mineralai

Natūralioje žaliavoje medaus sudėtyje yra daug fermentų, kurie gali padėti kai kuriems žmonėms lengviau virškinti maistą, taip pat gali padėti gydyti opas ir viduriavimą.

Aktuali Salve

Žaliojo medaus maistinių medžiagų kiekis skiriasi, tačiau 1 porcija pasižymi labai mažais folatų kiekiais, taip pat B2, C, B6, B5 ir B3 vitaminais. Mineralai, tarp jų ir kalcio, vario, jodo, geležies, magnio, mangano, fosforo, kalio, seleno, natrio ir cinko, taip pat gali būti rasta nedideliuose žaliaviniuose medaus produktuose.

Medus gali būti naudojamas kaip vaistas. Ji turi antimikrobines, priešuždegimines, priešgrybelines ir antiseptines savybes. Dėl šios priežasties jis gali būti taikomas lokaliai, kad būtų galima gydyti nudegimus, kaip 2008 m. Tyrime aprašyti naujosios Zelandijos Aucklando universiteto mokslininkai.

Kosulys slopinantis

Medus taip pat buvo ypač naudingas gydant viršutinių kvėpavimo takų infekcijas. Penn State medicinos koledžo tyrimas 2007 m. Nustatė, kad nedidelė grikių medaus dozė buvo efektyvesnė nei vaistų nuo kojų gydymas be vaistų.