Organų donorystės nauda

Apžvalga

Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų organų ir audinių transplantacijos asociacijos, organų donorystė apibrėžiama kaip organų ar organų pašalinimas iš mirusio ar gyvo donoro transplantacijos tikslais. Audiniai ir organai perkeliami chirurgine procedūra. Vėliau jie persodinami recipientui, siekiant užtikrinti jų atsigavimą. Paprastai organų donorai savo gyvybiškai svarbius organus suteikia kitiems, kai jie miršta. Tačiau gyvi asmenys dažnai paaukojo porą organų, tokių kaip inkstai. Jungtinių Valstijų vyriausybė vykdo organų donorystę ir transplantaciją taikydama griežtus reikalavimus ir standartus. Organų donorystė suteikia gavėjams, kurie kitaip nebūtų išgyvenę jų ligos, būtų nauja galimybė gyvenime.

Sunkus trūkumas

Jungtinėse Valstijose yra didelis audinių ir organų donorų poreikis. “Donate Life America” ​​duomenimis Amerikoje yra daugiau kaip 86 milijonai registruotų audinių, organų ir akių donorų. Tačiau daugiau nei 106 000 moterų, vyrų ir vaikų vis dar reikia donorystės organų, audinių ir ragenos transplantacijų. Laukiančių organų donorų laukiančiųjų sąrašas yra trumpas, nes kiekvienas negali duoti. Pavyzdžiui, potencialus donoras turi atitikti medicininius ir elgesio kriterijus. Jis taip pat turi būti be tam tikrų užkrečiamųjų ligų. Sveikatos išteklių ir paslaugų administracija praneša, kad mažumų donorai yra ypač populiarūs dėl jų jautrumo tam tikrai ligai, tokiai kaip leukemija ir inkstų liga.

Didelis poveikis

Pasak “Mayo” klinikos, vienas donoras gali sutaupyti iki aštuonių gavėjų ir pagerinti kitų 50 žmonių gyvenimus. Organų donorystė nieko nedaro ir suteikia gyvenimo dovaną. Su moksliniais laimėjimais gydytojai gali surinkti keletą audinių ir organų iš mirusio donoro. Tai reiškia, kad išsaugotas ar patobulintas daugiau nei vieno žmogaus gyvenimas. Organų donorystė taip pat gali padėti likusiems šeimos nariams susidoroti su savo mylimojo mirtimi.

Tolesnis mokslas

Organų donorystė padeda toliau atlikti medicininius tyrimus, kurie netiesiogiai taupo ir gerina gyvenimą. Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų organų ir audinių transplantacijos departamento, audinių, organų ar organų donorystė į medicinos įstaigą, mokslinių tyrimų institutą ar universitetą leidžia mokslininkams ir gydytojams suprasti tam tikras ligas ir jų poveikį žmogaus organizmui. Nauji moksliniai tyrimai gali sukelti gydymo ir gydymo anksčiau neatskirtų sveikatos būklių.