Suaugusios komplikacijos spina bifida occulta

Apžvalga

Spina bifida occulta yra fizinė deformacija, atsirandanti kūdikio vystymuisi motinos įsčiose. Nugaros smegenys aplink kaulus nepavyko normaliai vystytis, tačiau nervai paprastai neturi jokios žalos. Odos dalis vaiko nugaroje paprastai būna normalus, tačiau gali būti smaigalys, plaukų pleistras arba raudona spalva, nukreipta tiesiai į paveiktą vietą. Kūdikiai, gimę spina bifida occulta, paprastai neturi jokio poveikio. Kai jie auga suaugusiesiems, jie gali patirti komplikacijų, kurios pakeičia jų medicininę priežiūrą.

Tvirtas laidas

Pasak “Boston” vaikų ligoninės, kaip kūdikis vystosi, nugaros smegenys pradeda veikti kaip plokščia ląsteles. Vėliau jis virsta vamzdeliu, įdėtu į stuburo sienelę. Stuburas augs greičiau nei laidas. Kai nėra kliūčių, laidas bus laisvai judėti aukštyn ir žemyn kanale stuburo srityje. Tačiau kartais nugaros smegenys tampa prijungiami prie aplinkinių audinių, dažniausiai nugaros, kuriai būdinga spina bifida occulta, pagrindu. Kai laidas tampa pririštas, žmogus patirs neurologinį trūkumą, kuris apima susilpnėjusį apatinių galūnių ir žarnyno ir šlapimo pūslės disfunkciją. “Viskonsino medicinos universiteto mokslininkai paskelbė savo išvadas žurnale” Neurochirurgijos stuburo “žurnale dėl pririšamo virvelės sindromo Suaugusiems, sergantiems spina bifida occulta. Jie nustatė, kad nors pateikimas yra neįprastas, chirurginis korekcija turi santykinai mažą riziką ir suteikia neurologinio stabilizavimo galimybę.

Nėštumas

Pasak “Spina Bifida”, negalima nugriauti spenelių deformacijos. Tačiau gebėjimą išlaikyti nėštumą iki termino gali įtakoti spina bifida occulta ir bet kokia ankstesnė pilvo operacija. Moterys su spina bifida turės struktūrinius gimdos pokyčius, o tiems, kurie patiria spina bifida occulta, apskritai nėra. Tačiau pasikartojančios anomalijos gali sukelti žemą organizmo nelankstumą ir sunkumų, susijusių su galimu pririštu virveliu, kuris turės įtakos moters organizmo gebėjimui išlaikyti nėštumą.

Syringomyelia

Pasak “Chiari” ir “Syringomyelia Foundation”, syringomyelia gali atsirasti dėl nugaros smegenų juostos. Syrinx arba skysčio pripildyta cista sritis padės diktuoti gydymo būdą, kuris bus svarstomas. Kai kuriais atvejais tai gali atsiliepti prie pririšto laido išleidimo. Syringomyelia simptomai yra raumenų silpnumas, refleksų praradimas ir jautrumo skausmui bei temperatūrai praradimas. Kiti simptomai gali būti standumas, skausmas, žarnyno ir šlapimo pūslės funkcijos sutrikimai ir dilgčiojimas pūslelėje ir kojose.