Baleto šildymo pratimai

“Cardio Jolt”

Šildymas ir tempimas turėtų būti pirmas dalykas, kurį šokėja atvyksta į studiją, nesvarbu, ar tai būtų vienos valandos klasė, ar penkių valandų repeticija. Kruopštas sušilimas ne tik padės užkirsti kelią sužalojimams, bet ir padės išvengti ilgalaikio sąnarių ir raumenų nusidėvėjimo. Nors barrei skirtas darbas skirtas sušilti kūną, šokėjos turėtų sušilti prieš Klasė net prasideda. Atvyks bent 15 minučių, kol klasė pradės pakankamai laiko sau tinkamai sušilti.

Kojos ir kojos

Daugelis sportininkų, įskaitant šokėjus, naudoja tempimą kaip sušilimą. Tai iš tiesų gali padidinti jūsų sužalojimo tikimybę, nes jūs įtvirtinate raumenis ir tinkamą paruoštą jungiamąjį audinį. Prieš pradedant bet kokį tempimą, reikia pakelti kūno temperatūrą, kuri padidina kraujo tėkmę, todėl raumenys, sausgyslės ir raiščiai tampa elastingesni ir mažiau tikėtina, kad jie bus pažeisti. Lengvai vaikščioti aplink studiją arba naudojant pėsčiomis virvę penkias minutes, gaus jūsų Širdies susitraukimai ir kūno temperatūros padidėjimas. Šis greitas širdies stimuliavimas turėtų prakaituoti, bet neturėtų būti toks stiprus, kad esate pernelyg pavargęs klasei.

Kojos ir klubai

Kai jūsų kūnas bus šiltas, svarbu, kad jūsų raumenys ir sąnariai judėtų taip, kaip ir judesiai, kuriuos jūs ketinate daryti klasėje. Šokeriams ypač svarbu pašildyti kojas ir kulkšnis, nes baletas labai kenčia nuo kojų; sėdėti ant grindų kojomis, ištemptas priešais jus. Lėtai nuleiskite ir sulenkite kojas, akcentuodamos kiekvieną žingsnį kelyje ir pristabdamos tam tikrą akimirką, kai jūsų kojos yra visiškai nukreiptos, o paskui dar kartą, kai jos yra visiškai išlinktos; šukos gali būti sunku sušilti, bet yra viena iš labiausiai sužalotų sąnarių Šokėjoje. Pirma, darykite maždaug 15 mažų, lėtų apskritimų su kulkšnis, tiek pagal laikrodžio rodyklę, tiek prieš laikrodžio rodyklę. Tada, naudojant balansą, užmaukite vieną koją tiesiai už kitos pusės, todėl vienos kojos pirštai talpinami tiesiai už kitos kojos kulno. Lėtai už savo kelio ir pajusite riešą ant šlaunies nugaros ar Achilo sausgyslės. Laikykite šią sritį maždaug 30 sekundžių ir pakeiskite kojas; prispaudę ant kojos rutulio ne tik sudrėkinkite kulkšnies sąnarį, bet ir sustiprinsite raumenis aplink kulkšnies. Padėkite vienos kojos kamuoliuką ant žingsnio krašto, kad jūsų kulnas galėtų nusileisti. Tada paspauskite per pėdą, kol esate ant rutulio arba tris ketvirtadalio tašką. Pakartokite 10-15 kartų ir perjunkite kojas.

Baleto šokėjos paprastai turi tvirtus blauzdos raumenis, nes dauguma judesių naudoja smailią pėdą, kuri sutrumpina raumenį. Naudokite tvirtą padėtį tiesia galine kojelė, kad ištrauktumėte raumenį. Laikykite poziciją maždaug 30 sekundžių ir tada persukite kojas. Norėdami sušilti kelio sąnarį ir šlaunies raumenis, atlikite plaučius, kur nugaros kelias nukrenta į grindis, neliesdamas. Padarykite nuo 10 iki 15 lunges kintančių kojų. Išskleistos kojų ir kojų padėtys, kurios itin svarbios baletui, iš tikrųjų yra iš klubų, todėl taip pat svarbu, kad klubo sąnariai judėtų kaip dalis jūsų įšilimo. Balansą naudodamiesi balionu, pakreipkite barelį ir pakelkite vieną koją nuo žemės, 90 ° kampu sulenkus savo keliu. Pasukite savo kelio į šoną klubo link, o tada atsineškite ją priešais save. Leiskite apatinę kojos pusę atsipalaiduoti ir pasukti laisvai. Judėjimas turėtų būti greitas, tačiau jam vis dar turi būti atsipalaidavęs, ritminis jausmas. Pakartokite apie 10 kartų ir tada persukite kojas.