Citrininio vandens nauda

Nors norint numalšinti troškulį patraukliai mėgstama ledinė arbata, latte ar sporto gėrimas, nepamirškite, kad šie gėrimai – ir daugybė kitų – gali turėti daug pridėto cukraus ir kalorijų. Puikiai alternatyva yra gerti citrinų vandenį, kuriame yra nulinės kalorijos ir kelios pagrindinės naudos sveikatai.

Vandens nauda

Paprastai citrinų vandens pagrindinis ingredientas yra vanduo. Savo vandenį su šviežiu citrinų skoniu, kad jis būtų labiau skanus, gali padėti jo apeliacijai, todėl dažniau galite jį pasiekti. Norint optimalią sveikatą būtina gerti pakankamai vandens. Tai yra pagrindinis jūsų kūno cheminis komponentas, sudarantis maždaug 60 procentų savo kūno svorio. Kiekviena kūno sistema priklauso nuo vandens, kad galėtų tinkamai veikti. Vanduo naikina toksinus iš gyvybiškai svarbių organų, tiekia maistines medžiagas į ląsteles ir sukuria drėgną audinių ausies, nosies ir gerklės aplinką. Negeriantis pakankamai vandens gali sukelti dehidrataciją, būklę, kuri atsiranda, kai jūsų kūnas neturi pakankamai vandens normalioms funkcijoms atlikti. Moterys turėtų stengtis gerti apie 2,2 litro vandens per dieną – apie 9 puodelius, o vyrai turėtų stengtis gerti apie 3 litrus per dieną – apie 13 puodelių.

Citrinų privalumai

Įpilant citrinos į vandenį yra lengvas būdas gauti tam tikrų vaisių mitybos naudos. Citrinai yra mažai sočiųjų riebalų ir natrio, jie taip pat yra geras folatų, kalio ir vitamino C šaltinis. Folatas yra vandenyje tirpus B vitaminas, kuris, žinoma, neleidžia neuronų vamzdelių defektams nėštumo metu, taip pat gali užkirsti kelią kognityviniam nykimui, vėžiui, tam tikroms psichiatrinėms Ligos ir širdies ir kraujagyslių sutrikimai. Kalis kaupia baltymus ir raumenis, palaiko normalią kūno augimą ir kontroliuoja elektrinį širdies aktyvumą. Ir, pagaliau, vitaminas C reikalingas audinių augimui ir taisymui visose kūno dalyse, pažymi “MedlinePlus”. Kaip antioksidantas, jame yra maistinių medžiagų, kurios blokuoja laisvųjų radikalų sukeltą žalą, kuri gali būti svarbi vėžiui, širdies ligoms ir artritui.

Valymo savybės

Pasak dr. David Jockers, “Exodus Health Center” savininko ir operatoriaus Kennesaw, Gruzijoje, citrinų vanduo taip pat atlieka svarbų vaidmenį valant jūsų sistemą. Vanduo su citrina yra citrinų rūgštis, kuri gali išvalyti kalcio akmenis ir užkirsti kelią kalcio nuosėdoms kauptis arterijose. Šie indai gali skatinti širdies ir kraujagyslių ligas. Jockers taip pat pažymi, kad citrininis vanduo gali suteikti organizmui hidrataciją, antioksidantų ir elektrolitų.

Sveika alternatyva

Citrininis vanduo gali tapti skaniu alternatyva kitiems mažiau sveikiems gėrimams. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai teigia, kad nors gėrimų kalorijos nėra “paslėptos”, jūs negalite suprasti, kiek kalorijų gėrimų gali prisidėti prie jūsų kasdienio vartojimo. Pavyzdžiui, 12 savaičių patiekimo metu obuolių sultyse yra 192 kalorijos, apelsinų sultyse yra 168 kalorijų, limonado yra 168 kalorijų ir sporto gėrimas yra 99 kalorijų. Priešingai, citrininis vanduo yra nulinis – tai puikus pasirinkimas, kai norite skonio gėrimo, bet ne visi papildomi kalorijų.